| 9eMMy3 a întrebat:

Am cumparat pentru prima data vigniette online pentru Ungaria si Romania.
Am tras pe imprimanta cele 2 foi, si pe prima scrie de douo ori aceleasi lucruri si sunt despartite de o linie discontinua.
Ce trebuie sa fac cu prima parte? Trebuie sa o dau undeva la cineva, sau nu?
Este ok ca am cumparat online sau mi-am tras teapa si nu sunt valabile?

Răspuns Câştigător
| PirvulescuCosmin a răspuns:

Nu stiu daca trebuia sa le tragi la imprimanta.
Daca tu ai platit suma se considera ACTIVA rovigneta pentru ambele tari.
Atunci, cand te verifica DACA te verifica o sa vada ca ai platit.

Actele nu se trag la imprimanta. Sfatul meu este sa arunci si nici sa nu spui ca ai facut asa ceva.
Se poate considera fals si uz de fals.
E la fel cum ai vinde acte de masina altuia.

| 9eMMy3 explică (pentru PirvulescuCosmin):

Astea nu sunt acte ce am tras eu... e tip o chitanta

3 răspunsuri:
| PirvulescuCosmin a răspuns:

Da dar chitantele astea cand le primesti de la ei sunt legalizate direct, cand o imprimi la imprimanta nu valoreaza mai nimic. Asta era ideea.

| 9eMMy3 explică (pentru PirvulescuCosmin):

No, are si stampila lor pusa... si ei mau pus sa o printez, cred ca sa am ceva la mana in caz ca ma opreste police