| Danyel a întrebat:

Am internet si televiziune prin cablu.
Atunci cand trasneste trebuie sa scot neaparat mufa de la cablu din televizor si calculator?

Răspuns Câştigător
| alexandruvalcea a răspuns:

Buna Danyel, da trebuie sa o scoti deoarece pot sa se arda.Si cel mai bine ar fi sa le scoti si din priza! Sper ca te-am ajutat. Funda?

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Din păcate traseul descărcărilor poate urma drumuri diferite. Poate urma un traseu legat de reţeaua de alimentare cu energie electrică dar nici traseul de cablu nu este imun la descărcari.
Deci preventiv : şi, şi.

| ΔH a răspuns:

Logic ca nu.
Astea-s supersitii inventate de bunica de la tara.
Daca totusi s-a intamplat sa-i trazneasca televizorul, intreaba-ti bunica daca nu avea antena de-aia de se tinea foarte sus...
Sper ca nu ai tot antena de-aia.

| Eduard a răspuns:

Pentru ce s-au inventat intrerupatoarele acelea la panoul electric? Nu ca sa opreasca producerea de scurtciruite si altele? Cel mai rau lucru ar fi sa opresti calculatorul de-atatea ori pana se arde sursa dar altfel, nu are ce sa t-i se intample. Sa fim seriosi...

Răspuns utilizator avertizat
| Ghost a răspuns:

Daca stai la casa da, daca stai l; a bloc nu

| haifisch a răspuns:

Da. Le scoti si bagi degetele.

| facebook01 a răspuns:

Da daca traneste spre casa ta face scantei si ti se strica televizorul!