| ViSe CoLoRaTe a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi:Imi fac planuri pentru zilele de scoala.Eu stau si ma gindesc mereu in vacanta si nu ma pot decide.Eu frecventez pictura de un an si mai e nevoie inca 3 ani sa ma frecventez, insa nu prea o sa am timp pentru timp liber si pentru teme cred, pentru ca acolo ma duc de 3 ori in saptamana de la ora 14:00 pina la ora17:00, asa ca cind vin acasa nu reusesc mereu sa-mi fac temele asa ca stau pina tirziu, dar nu-mi convine.Nu stiu ce sa fac:sa mai frecventez pictura sau nu? Ma gindesc ca imi va fi de folos in viata dar nu sunt sigura ca o sa reusesc sa l-e fac pe toate, si imi este si interesant sa desenez, poate stiti voi cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit ce ai sa faci in viitor? Daca acesta include si pictura ori ai talent si idei pe care crezi ca nu le mai are nimeni, atunci efortul merita. Te-ai gandit sa mergi de mai putine ori pe saptamana, ori cursurile sa dureze mai putin? Insa daca pictura este doar un moft... nu are rost ca asta sa iti strice rezultatele la scoala.(stiu ca din ce am spus nu pare, dar si eu pictez. poate ai vrea sa vorbim si sa facem schimb de opinii)

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Diminuează numărul orelor pentru pictură la jumătate o oră jumate de trei ori pe săptămână nu e aşa mult. Sau eventual fă în weekend mai mult timp. E păcat să renunţi la ceva ce-ţi place şi cine ştie poate chiar ai un viitor din asta! Baftă!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

@ Dina, la tine e bine cu gramatica! Am văzut cazuri grave, aşa că pot spune că eşti ok laughing!

| Floreenofficial a răspuns:

sad Intreaba daca nu se poate sa te duci doar odata sau maxim de doua ori sau daca te duci de 3 ori sa stai doar 2 ore...
altfel renunta.Scoala e mult mai importanta! sad Succes!>big grin

| Nicoleta a răspuns:

Gandeste-te ce te ajuta pe viitor mai mult. Pictura, sau scoala? Gandeste-te daca ai sanse ca pictorita.
Poti sa incerci o perioada sa vezi daca faci fata.Sunt persoane cu un program mult mai incarcat si cu greutati, care provin din familii sarace, si care invata foarte bine la scoala.
Vezi si tu daca faci sau nu fata.
Daca vezi ca situatia ta scolara nu e asa de buna, eu zic sa renunti o perioada la pictura, sau sa diminuezi numarul de ore.happy
:* Papa

| mk_3564 a răspuns:

Succes cu pictura! Dar inainte de toate ar trebui sa frecventezi gramatica!

| ViSe CoLoRaTe explică:

Nu mai scriti atita despre gramaticaa ca m-am saturat, de ce fiecare imi face observatii, cum pot asa scriu.Nu puteti sa va ginditi asta numai pentru voi dar nu sa-mi spuneti si mie, la fiecare intrebare este cite un utilizator care imi scrie ca trebuie sa scriu mai frumos, sau sa pun semne de punctuatie sau sa frecventez gramatica.Am crezut ca aici pe TPU o sa fiu sustinuta si ajutata dar nu e asa, din pacate sunt tratata foarte urit...

| ViSe CoLoRaTe explică:

Multumesc ca macar cineva ma sustine, dar totusi nu observ unde gresesc

| Blossom_4287 a răspuns:

Pai poti sa te duci mai rar in timpul scolii la pictura. Si eu am renuntat tot din cauza ca imi ramanea prea putin timp liber laughing