| alexutza_9926 a întrebat:

Am nevoie de un program de antrenament pentru abdomen, tin sa precizez ca am un mic contur al "patratelelor",+ am cam 165 cm si 54 kg.
Programul cel mai bun primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......33311.html

http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pilates-video.html

Pilates - exercitii care folosesc o metoda inventata de Joseph Pilates.
Functia principala este de a intari abdomenul si fesele in acelasi timp aducand o crestere in flexibilitate astfel aducand imbunatatiri in postura corpului.Aceste exercitii implica concentrarea si coordonarea respiratiei si miscarilor, cea ce ajuta la un echilibru intre minte si corp.
Pilates sunt excelente pentru oricine vrea sa-si tonifice abdomenul pentru ca sunt concepute sa lucreze tot corpul.Si cum am mai spus de atatea ori pe acest site, nu exista posibilitatea de a slabi doar intr-o zona a corpului, nu poti avea un abdomen frumos tonificat pana nu incepi sa lucrezi pentru a slabi pe tot corpul.
Spre deosebire de alte programe de fitness, exercitiile Pilates nu se bazeaza pe principiul "cu cat mai mult, cu atat mai bine". Se concentreaza in schimb pe repetari limitate pentru fiecare exercitiu, dar calitate a fiecarei miscari.

Deci in loc sa faceti 50 de de ridicari de picioare, s-ar putea sa faceti doar 10-12.Un numar mai mic de repetari este important pentru ca nu obosesti asa usor si poti sa te concentrezi asupra calitatii fiecarei miscari in loc sa te gandesti doar la a termina cele 50 de repetari.

3 răspunsuri:
| TheSpecialOne a răspuns:

Nu stiu programe dar gasesti usor pe google si sa stie ca raportul dintre inaltime si greutate este ok.

Întrebări recente