| blintzz a întrebat:

Salut, am niște adidasi din piele intoarsa, albi și s au cam inegrit in bot, cu ce pot curată? Dau funda

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu se curata cu apa cu detergent si carpa, atunci mai mult ca sigur s-a dus vopseaua de pe ei.
Vopsirea din nou a pielii este anevoioasa, dar posibila (de exemplu cu email alb), dar trebuie facuta de cineva cu experienta.

| GdX a răspuns:

Te duci la un magazin de pantofi si ceri solutie de curatare speciala pentru incaltamintea pe care doresti sa o cureti.

| anonimg a răspuns:

Îi speli in mașina de spălat împreună cu celelalte rufe, dar îi pui într-un săculeț special.
https://m.emag.ro/saculet-pentru-spalat-pantofi-4008838737002/pd/DFHWG3BBM/

| Ara997 a răspuns (pentru anonimg):

Se scorojesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soluție cu apă și oțet, cu un prosop și puțină soluție aplici ușor pe material și cureți, după lași la uscat.
Mai sunt și soluții speciale în magazine. Recomand și o perie pentru a curăța în profunzime.

| Anda3008 a răspuns:

Bună!
Poți încerca cu o periuță și o pastă de dinți. Și eu am încercat și spre uimirea mea chiar a funcționat.