| ifets a întrebat:

Am primit o sansa sa fiu reprezentant Avon dar mi-e teama ca nu cunosc multe persoane care comanda frecvent la aceasta firma si mi-e frica sa nu intampin probleme, sau sa intalnesc persoane de neincredere...Si nu vreau sa am eu probleme si nici sa o dezamagesc pe cea care mi-a oferit aceasta sansa...sad Ce ar trebui sa fac?crying

6 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Eu zic sa nu.Si sora mea a fost si de la prima comanda au aparut probleme ca coletul s-a pierdut si nu stiu cat trebuia sa plateasca...In plus, eu stiu ca trebuie sa comanzi de minim nu stiu cati bani si daca nu sa platesti tu sau ceva de genul.Desigur sunt si beneficii:unele produse gratuite, truse pentru machiaj...etc.Oooo si din cate stiu te poti face reprezentant Avon cand vrei nu trebuie,, sa primesti o sansa''. Uite:
http://www.catalog-avon.ro/reprezentant-avon.php

| ifets explică (pentru ZoeyMe):

De aceea mi-este si mie teama ca am auzit la multe cunostinte ca au patit aceeasi chestie si nu este o situatie deloc placuta. Oricum o sa ma gandesc foarte bine, o sa iau in calcul orice posibilitate inainte sa ma hotarasc.Si ai dreptate, pot oricand sa devin reprezentant.Mersi mult de ajutorhappy

| eusicumine_4355 a răspuns:

Se numeste a traii deci.Traieste-ti viata, invata din propria experienta
Multa bafta la vanzari!

| danafatu a răspuns:

Buna! E foarte fain la Avon! Persoane de neincredere? Simplu: nu dai produsele decat cu banii pe loc si se rezolva. Daca nu mai vor produsele, le returnezi si Avon iti da banii inapoi. Eu comand de la Avon luna de luna de 2 ani si nu am avut probleme. Daca vrei sa aflii mai multe, adauga-ma pe mess si iti explic in detaliu despre activitatea de reprezentant! Id mess dana. fatu

| iolanda_4444 a răspuns:

Draga ifets, eu iti spun ca DA.
Sunt in Avon de 5 ani si 11 luni, imediat fac 6 si iti spun ca merita.
Daca e asa rau cum se spune atunci de ce nu se lasa toti de Avon?
Ca orice in viata, are si lucruri buna si lucruri rele, dar trebuie sa treci de ele.
Eu la ora actuala sunt Senior Coordonator sunt mandra de grupa mea care are 260 reprezentanti. Crede-ma ca merita, dar conteaza coordonatorul de langa tine cat te ajuta si cat te indruma.
Daca crezi ca te pot ajuta poti apela linistita la mine!

iolanda_avon@yahoo.com
poti trimite un SMS cu cuvantul AVON si eu te sun!

| avonlele a răspuns:

Buna, nu ai de ce sa iti faci griji daca iti doresti sa faci parte din echipa Avon conteaza foarte mult persoana la care esti inscrisa cat de mult se ocupa de tine, pentru mai multe informatii add: avonlele@yahoo.com