| alexa18 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Eu si familia ne-am hotarat sa mergem la mare, insa nu suntem siguri daca e bine cu trenul sau cu masina. I-am auzit pe multi ca in trenuri ar fi mizerie, pe unii i-am auzit ca e curat. Voi ati fost anul asta cu trenul? Cum e? Ms.

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Crede-ma, mai bine mergi cu masinawinking

| cornculapte a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa mergi cu masina, evident ca e mai bine. Nu stiu cat de scump ar fi combustibilul pana acolo, dar eu zic ca merita, pentru ca ajungi si mai repede, opresti cand doresti, poti sa mergi direct la destinatia dorita, in schimb trenul te lasa in statie. Mai sunt si bagajele pe care, cine stie, poate nu ai unde sa le pui pentru ca intr-un compartiment de tren calatoresc mai multe persoane cu bagaj fiecare, iar dupa ce cobori din tren, trebuie sa le cari pana la hotelul/pensiunea unde te cazezi. Cat despre mizerie, depinde ce tren iei, ce noroc ai. Nu sunt toate la fel.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Anul asta nu.
poii. thinking
Depinde de tren. happy
Nu is toate la fel.
Cand am fost, era destul de curat, in afara de baie, desigur laughing.
Te sfatuiesc sa mergi cu masina, daca ai posibilitatea, pentru ca e mult mai bine. happy
Ciao. kiss

| ikram a răspuns:

Pai depinde de unde mergi, difera trenurile pe diferite rute.
De ex, trenul Iasi - Constanta - mangalia este destul de curat si este bine de mers la cl. I ca se merge o noapte intreaga.

| sfdshsnsa a răspuns:

Iti recomand sa mergi cu masina, eu sunt din Constanta, iar in aceasta perioada toate trenurile sunt pline de turisti indisciplinati care arunca gunoaie, fac galagie + ca este o aglumeratie de nedescris in trenhappy

| lulu_3036 a răspuns:

Masina proprie sau autocar, maxitaxi? Daca aveti masina proprie e cel mai bine, sau masina inchiriata, ca puteti merge oriunde oricand...singura problma ar fi combustibilul.Si cu trenul este ok... e curat e bine numai ca trenul nu te lasa fix in statiune. te lasa in Mangalia sau Constanta iar de acolo trebuie sa iei o masina. Sper sa ti-am fost de ajutor. Distractie placutala mare!

| lextim a răspuns:

Pai de unde esti? daca stai de ex prin v, s-v sau n nu-ti recomand sa mergi cu masina ca este extrem de obositooor.
trenurile sunt curate. dar depinde de clasa. eu de exemplu cand merg la mare merg la cuseta. este super ok. nici nu realizezi cand ai ajuns la mare:* dar trebuie sa iti iei bilete din timp. de la vreo agentie cfr pentru ca s-ar putea sa nu mai fie locuri. multa lume merge la cuseta in sezonu asta