| Weasell a întrebat:

Am sunat la acest numar 073666666666666 si mi-a cantat un pian si a raspuns cineva, am inchis imediat... Vreo idee de ce un numar asemenea exista? Si ce ar putea fii? Si daca exista o explicatie mi-o puteti da?

6 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Cred ca numarul apartine unei persoane de rand, ce daca are 66666666, si de fapt ai sunat la 0736666666, restul de 6666 sunt in plus.Probabil ca si-a pus ca ton de asteptare o melodie la pian tocmai pentru ca este "fericitul" posesor al numarului "fermecat" si sa nu-l mai tot sune lumea si-a pus si el melodie stranie sa se sperie cei care suna sa nu mai sune a 2-a oara, ca s-a saturat si el.

| danyelo112 a răspuns:

E imposibil.nu exista aces numar.are prea multe cifre.

| papusikatha a răspuns:

Exact cand am vrut sa sun si eu mi-au dat astia de la Cosmote mesaj ca am intrat in perioada de gratie. happy

| danutz24 a răspuns:

Un om mai nebun si-a schimbat numari un 0736666666666666 si a vrut sa faca glume cei care suna sa se sperie, stai calm.

| Weasell explică:

Incercati, oricare dintre voi.veti vedea. Numarul merge. Cu 15 cifre. Si cum poate fii un numar format numai din 66666?

| Weasell explică:

Si in plus chiar exista asemenea numar?