| andrei733 a întrebat:

Am windows 7.De ce fifa 11 nu merge cum trebuie, iar pes 2013 imi merge perfect?

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

CERINTE PENTRU FIFA 2011: CPU cu procesoare dual-core (Core Duo 2 sau mai bună)
Core2Duo@1.8Ghz Intel pe Windows XP / Windows Vista / Windows 7

1 gigaoctet de RAM (2 GB necesare pentru Windows Vista / Windows 7)
DirectX ® 9.0c compatibil 3D accelerat 256 MB card video sau echivalent
(Trebuie să suport Shader Model 3.0 sau mai mare – a se vedea chipset-uri susţinute în secţiunea 11)
DirectX ® 9.0c card de sunet compatibilă
512Kb / s sau mai mare conexiune de bandă largă de jocuri on-line
MS compatibil mouse-ul
Claviatură
Vă rugăm să reţineţi că 16 bit culoare nu este acceptată
Sistemele necesare de operare:
Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7
Observaţi că Windows 95, Windows 98, Windows 2000, Windows ME şi Windows NT 4.0 nu sunt acceptate.

Software-ul necesar:
DirectX ® 9.0c

CERINTE SISTEM PES 2013
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Pentium IV 2. 4GHz or equivalent processor
1GB RAM
DirectX 9.0c compatible video card. 128MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 6600 or AMD ATI Radeon x1300 video card)

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS (cerinte de sistem recomandate)
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Core2 Duo 2. 0GHz or equivalent processor
2GB RAM
DirectX 9.0c compatible video card. 512MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 7900 or AMD ATI Radeon HD2600 or better)

Uita-te atent si vezi ce iti lipseste din cerinte.

5 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Pentru ca, poate, au cerinte de sistem diferite? ia verifica!

| andrei733 explică (pentru SamSon):

Da dar totusi, fia 2011 fata de pes 2013 c

| andrei733 explică (pentru SamSon):

Nu imi lipseste nimic,

| SamSon a răspuns (pentru andrei733):

Fifa nu functioneaza, dar pes 2013 functioneaza. e aiurea rau. iti lipseste tie ceva, uita-te atent. poate n-ai vreun ram indeajuns sau ceva.

| andrei733 explică (pentru SamSon):

Am 3gb de ram, procesor Intel dual core 2.00 ghz placa video nVIDIA geforce 8600 gt

| SamSon a răspuns (pentru andrei733):

CERINTE PENTRU FIFA 2011: CPU cu procesoare dual-core (Core Duo 2 sau mai bună)
Core2Duo@1.8Ghz Intel pe Windows XP / Windows Vista / Windows 7

1 gigaoctet de RAM (2 GB necesare pentru Windows Vista / Windows 7)
DirectX ® 9.0c compatibil 3D accelerat 256 MB card video sau echivalent
(Trebuie să suport Shader Model 3.0 sau mai mare – a se vedea chipset-uri susţinute în secţiunea 11)
DirectX ® 9.0c card de sunet compatibilă
512Kb / s sau mai mare conexiune de bandă largă de jocuri on-line
MS compatibil mouse-ul
Claviatură
Vă rugăm să reţineţi că 16 bit culoare nu este acceptată
Sistemele necesare de operare:
Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7
Observaţi că Windows 95, Windows 98, Windows 2000, Windows ME şi Windows NT 4.0 nu sunt acceptate.

Software-ul necesar:
DirectX ® 9.0c

CERINTE SISTEM PES 2013
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Pentium IV 2. 4GHz or equivalent processor
1GB RAM
DirectX 9.0c compatible video card. 128MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 6600 or AMD ATI Radeon x1300 video card)

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS (cerinte de sistem recomandate)
Windows XP SP3, Vista SP2, 7
Intel Core2 Duo 2. 0GHz or equivalent processor
2GB RAM
DirectX 9.0c compatible video card. 512MB Pixel Shader 3.0 (NVIDIA GeForce 7900 or AMD ATI Radeon HD2600 or better)

Uita-te atent si vezi ce iti lipseste din cerinte.