| Micutulpetrevlad a întrebat:

As vrea sa ma concentrez mai mult pe carte si pe invatat dar nu prea pot sincer adica cand vad ca calculatorul e liber si eu fac teme suplimentare fara obligatie ma duc repede la calculator...
Si cand eu sunt singur acasa si incerc sa invat... vad calculatorul liber si ma duc repede la el happy

Funda happy

Răspuns Câştigător
| alex0110 a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa ai note mai bune sau sa ai rezultate extra-scolare bune, poti sa mai lasi calculatorul. Stiu si eu cat de tentant este, dar nimeni nu te poate ajuta. Stai un timp si gandeste-te ce este mai bine pentru tine, pune in balans invatatura si distractia si ia o hotarare. Pe mine m-a mai convins asta.

1 răspuns:
| elysi a răspuns:

Pune-i pe parintii tai sa il incuie intr-un dulap si sa pastreze cheia laughing