| EuAlbinutza a întrebat:

Cum sa invat bine la scoala sa ma concentrez cand ne preda si cand ne da de invatat si s ascriem teme si sa am note bune si sa isi doreasca oricine sa stea cu mine imi banca cine imi zice funda+vot:*

1 răspuns:
| Gaviota a răspuns:

Simplu:esti atenta la ora si nu te gandesti la altceva, sa zambesti chiar si atunci cand nu te simti prea bine, sa fi o persoana vesela.Am spun vesela, nu prefacuta. Daca vrei ca lumea sa te placa, respecta-i pe cei din jural tau si fa-te respectata.Tot timpul vor exista oameni care nu te vor place deloc, nu trebuie sa te placa toata lumea, insa tu trebuie sa incerci sa fii prietene cu toata lumea, chiar si cu acele fete invidioase.Totul sta in caracter.Personalitatea unei persoane este cea care te atrage de cele mai multe ori, inteligenta si agilitatea cu care stii sa te descurci in orice situatie.Succes!happy:*