| Turbo223 a întrebat:

Ati mers vreodata la Paris? Daca da, cum a fost?

Răspuns Câştigător
| Mrfear a răspuns:

Am mers eu.A fost foarte frumos.Am mers in 2016 de ziua Frantei (cand a avut si loc acel atentat sad ). Am urcat la turnul Eiffel, foarte mare si inalt, masoare 324 de metri.Am urcat cu un lift mare in el, in care incapeau 50 de persoane.Am vizitat si muzeul Luvru, frumoase picturi foarte deosebite, dar si la noi in tara sunt multe.Am mers si la DisneyLand Paris, parcul acela este gigantic si nu este adresat doar copiilor ci si adultilor, daca ai sti cat de grozav este...iti d-au un exemplu (te duci cu o racheta care la ce repede merge iti vine sa inchizi ochii, in jurul ei e negru, stele si planete, foarte realiste facute, dar este o inaltime minima de 1.40. Odata ce ai platit biletele nu platesti daca vrei sa te dai in ceva, ai acces la orice vrei tu! Este si o sala unde poti manca si sa te uiti la niste copii cum se lupta ca in Star Wars, poti lua o barca care te duce prin viata lui Peter Pan (barca zboara si ajungi la un cer instelat happy ).Am mers si pe Sena, a fost foarte frumos, cu un vas mare.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fost, e un oras foarte frumos desi parca tot Londra mi-a placut cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar centrul e curat, dacă mergi pe la periferie, e jale. Ai de unde sa cumperi câte in luna și in stele. Am băut cea mai bună ciocolata calda acolo, dar parizienii sunt nașpa. Aroganța e la ea acasă.