| anonim_4396 a întrebat:

Banii aduc fericirea? Argumentati. FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Adevarul e ca banii nu aduc fericirea degeaba esti milionar daca mai ai 2 luni de trait, uite cazul fondatorului Apple care mai are 6 saptamani de trait sau poate putin mai mult.
Fiecarui om i lipseste ceva, nimeni nu e multumit cu ce are, saracii vor sa aiba bani, iar bogatii vor sa aiba mai multi pentru ca in grupul lor sunt unii care au si mai multi si intra intrO competitie lacoma laughing
Din punctul meu dvd banii aduc o fericire temporara si care dispare repede la prima lovitura a vietii happy

5 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Daca ii faci din ceva ce iti face placere da happy

| Gabriel892 a răspuns:

Raspund eu pentru toti:
Pentru unii da pentru unii nu.
Nu, dar o intretin.
Da.
Nu.
Depinde de fiecare in parte.bye

| florin08 a răspuns:

Da dar sa stii sa ii folosesti si sa fi baiat destept! Daca ai bani ai o vila intr-un cartier rezidential, o masina bengoasa, iti poti permite tratemente scumpe in cazul unei boli la care altii doar viseaza.Cu banii poti cumpara oameni bazati (politicieni, politisti, avocati si judecatori).Dar singurul lucru pe care nu il aduc banii este dragostea si prietenia iar aici am atins un punct negativ al banilor.

| kras a răspuns:

DA.adica nu e mai bine sa stai pe vreo plaja in bahamas decat sa lucrezi 12 ore pe zi ca sa-ti platesti chiria? si bogatii traiesc mult mai mult decat saracii, iar daca traiesc mai putini ani(unii)la sigur o traiesc la mai mare intensitate decat cei "blocati" printr-un birou sau pe santier...asa ca DA

| dydyloveyou a răspuns:

Da.Cel putin asta e opinia mea.Pentru ca atunci cand faci banii cinstit si faci ceva cu ei, te mandresti cu asta si te simti bine happy.

Întrebări recente