| Effyyyy a întrebat:

Banii, aduc fericirea? Argumentati.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! fericirea nu consta in bani/avere, fericirea pentru mine a insemnat atunci cand am fost ceruta in casatorie de sotul meu, cand am dat nastere celor doi ingerasi, fericita sunt ca o am pe mama alaturi de mine de fiecare data. e adevarat ca fara bani nu putem trai, dar sunt buni pentru a te intretine, atat nimic mai mult, cel putin asa vad eu in viziunea mea si asa am gandit mereu. avem atatea exemple la tv care au avere, dar nu au ce e mai de pret:FERICIREEEEE!
o zi buna!

| freebiker a răspuns:

Bineinteles ca o aduc. Daca as face suficienti bani cat sa-mi permit sa ma intretin si sa nu am gandesc "luna asta la ce trebuie sa renunt ca sa-mi pot plati factura la..." tare fericit as fi...
Iar acum depinde ce intelegi tu prin fericire. Daca pe tine te face fericit/a sa ai o alta persoana care sa te iubesca, cand ai bani si iti permiti sa mergi in diferite locuri si sa-ti iei tot felul de "accesorii", ai mai multe sanse sa intalnesti persoana potivita pentru a fi fericit/a

| DiamondEyes a răspuns:

Aduc, insa pe o durata scurta oh go on

| hunterpainting a răspuns:

Da

| ClaraB a răspuns:

"Banii n-aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un Porsche decat pe bicicleta"

| eejke a răspuns:

Banii contribuie la ea.

| sorelaaa a răspuns:

O intretin.

| Fllyyper a răspuns:

Da!

| Kerra a răspuns:

Banii n-aduc fericirea, dar o intretin. happy