| Mihaelle657 a întrebat:

Bună seara! Am şi eu o problemă. îmi trebuie buleinul pentru a putea să trimit urgent un colet prin poştă, mai exact un telefon mobil. Problema este că mi-am pierdut buletinul zilele astea şi aş fi vrut să ştiu.

Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru trimitere, nu ai nevoie de buletin. Dar daca pui coletul cu ramburs, vei avea nevoie de buletin la ridicarea banilor. Mergi la politie, declara-l pierdut si iti da o adeverinta pina il scoti pe cel nou.

| Mihaelle657 explică (pentru anonim_4396):

Dabia am ajuns în țară și aveam urgent nevoie să pot trimite telefonul! Mulțumesc frumos pentru ajutor. :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaelle657):

Ma bucur ca te-am putut ajuta.

6 răspunsuri:
| aly a răspuns:

Sau poti sa zici sincer ca nu ai 14 ani...

| Mihaelle657 explică (pentru aly):

Scumpa/ scumpule am 16 ani. Stai liniștit/ă!winking

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca apar probleme -asa cum se mai intampla-ai nevoie de buletin.Pana scoti altul, mai bine apeleaza la cineva de incredere sa-l trimita in locul tau.

| Mihaelle657 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Mulțumesc frumos pentru ajutor. :*