| Enache_Adi_1995 a întrebat:

Bun. Sa va spun cum s-a intamplat totul. Intr-o zi am decis eu si cu prietenii mei (apropiati) sa mergem la piscina (bazin). Toate bune si frumoase ( mai am eu niste tovarasi pe care nu-i suport de la scoala) no bun... ce sa vezi, erau si ei acolo. Am intrat si eu in apa si am incercat sa fac si eu pluta in aia de 3m (ma invatasem sa fac in aia mai mica de 1.75m) si era sa ma inec deoarece nu stiam sa inot... Ghici cine m-a salvat, tovarasul pe care nu-l suportam eu, acum de fiecare data cand ma duc la bazin rade de mine si spune la toti ca m-am "inecat" cica. La ai mei nu vreau sa le spun chestia asta deoarece nu cred ca o sa mai ma lase la bazin vreodata. Astept si sfaturi foarte multe de la voi, ma tot gandesc mintal cum era sa ma inec si nu pot sa imi scot chestia asta din cap dintr-o prostie de a mea, de fiecare data cand ma duc la bazin imi este si frica sa mai intru in apa mai ales ca ceilalti rad de mine mai non-stop de mine din cauza asta.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata sa inoti si zii mersi aluia ca te a scos din apa

| Enache_Adi_1995 explică (pentru suntserios):

Da frate, ii multumesc din tot sufletul ca m-a ajutat sa ma agat de el dar asta nu inseamna ca trebuie sa isi bata joc de mine si sa rada de mine, pe bune acum.

| LadyDee89 a răspuns:

Fii sigur pe tine, accepta realitatea si fii "cool" ca recunosti cand gresesti! fa-i si niste glume decente pe tema asta!
Face tipu misto de tine? raspunde-i ceva de genu :
"da, mersi ca m-ai salvat, mai stai pe langa mine ca poate se mai intampla"
si nu mai face nici tu pe duru, daca nu sti sa inoti, stai la apa mica