| HelloKitty88 a întrebat:

Bun, TPU...eu peste o luna o sa plec intr-o tabara organizata si as dori sa imi dati idei de farse, de jocuri de tabara, de glume si de povesti de groaza...cine imi da cele mai bune idei primeste funda + vot, ceilalti primind doar vot.

Răspuns Câştigător
| trixxie_8079 a răspuns:

DANS PRINTRE STICLE
Se aranjează 10 sticle într-un rând, lăsând între ele o distanţă de lungimea unei sticle. Cine poate să parcurgă rândul de sticle fără să răstoarne nici o sticlă?
Cine doreşte să încerce, este lăsat mai întâi să treacă printre sticle fără a fi legat la ochi. După ce a făcut această probă, este legat la ochi. Pe furiş cineva îndepărtează sticlele. Hazul va fi foarte mare, pentru că temerarul va executa un adevărat dans, balansându-se în toate direcţiile, de teamă să nu răstoarne sticlele care oricum nu mai există. (proba se mai poate face şi cu 3-4 participanţi simultan)
si aici ai povesti de groaza:
http://www.spectrulrealitatii.ro/
eu sper ca te-am ajutat si sper sa te distrezi cu prietenii tai in tabara. pupici

1 răspuns:
| 2ochicaprui a răspuns:

Nu am raspunsuri la intrebarea ta, dar vroiam sa te intreb despre ce tabara e vorba, pentru ca voi pleca si eu intr-una, nu e chiar tabara, dar e oricum o "minivacanta" organizata. big grin