| ooooeeerghsgsg a întrebat:

Buna! Am 14 ani si va trebui sa călătoresc singura cu trenul săptămână viitoare, desi nu am mai fost cu trenul niciodată si nu știu ce să fac, mai ales singură. Cum cer un bilet si ce fac mai departe?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cere-le parintilor /bunicilor etc. sa te indrume pana la tren si dupa.

| darrio2007 a răspuns:

Iti stabilesti cu ce tren vrei sa mergi, mergi la casa de bilete, cumperi bilet pana la orasul respectiv. Apoi astepti ca trenul sa vina la peron si te urci in el.