| izabelaAna a întrebat:

Tatal meu fiind plecat in Londra mi-a cumparat bilet pentru avion online sa merg la el. Miercuri am avion dar nu prea stiu ce ar trebui sa prezint la aeroport? Este prima data cand calatoresc cu avionul si singura! astept un raspuns.

6 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Pasaportu si biletu si sa nu ei prea multe bagaje happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti minora pe langa buletin sau pasaport ai nevoie si de o imputernicire si de acordul ambilor parinti

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu ai voie cu unghiera, obiecte taioase in bagajul de mana, iti trebuie C.I. + pasaport + bilet

| TitiDrLove a răspuns:

Tot spre Londra am fost si eu si nu am avut nevoie decat de buletin si biletul de avion. Daca esti minor/a posibil sa iti trebuiasca procura ca sa poti pleca.
La aeroport te va pune sa iti dai curea / papuci jos sa treci prin filtre si te urci in avion. Zborul va dura intre 2 ore si 3 ore.
Te sfatuiesc sa iti iei guma de mestecat si un Ipod sau ceva ca o sa ti se infunde urechile.
In plus un bidon de suc si o gustare in bagajul de mana prinde bine, desi se zice ca nu ai voie. Eu nu mi-am luat si aproape toti din avion aveau. Preturile sunt exagerate sa iti cumperi din avion... de exemplu un Snickers si un suc la 0, 5l cam 50 de lei... Mai bine ia-ti dinainte ca n-ai nimic de pierdut. Zbor placut.

| garrr a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa arati cutitele, armele si drogurile nu neaparat in ordinea asta. Acu serios buletinul dar daca ai pasaport ar fi si mai bine ca sunt unii incompetenti la Heathrow care nu stiu ca Romania e in UE si te pun sa scoti si pasaportu nomal numai buletinu ar ajunge si restul citesti pe pagina companiei aeriene la care ai bilet iti spune acolo ce dimensiuni trebuie sa aiba geanta, imbracaminte.(ma refer ca trebuie sa platesti in plus daca te duci imbracata sportiv). nu ai voie de lichide mai mult de 100 ml aici se exclude palinca sau vodka pe care trebuie sa i-o duci tatalui tau. K zbor placut sper ca ti-ai luat bilet numai dus ca de intors mai bine nu...

| ginoxxx a răspuns (pentru garrr):

Platesti in plus daca te duci imbracat sport? de cand? dar daca se duce doar in sutien si chiloti? are reducere?
in bagaju de cala poti sa pui un flacon de 2 litrii de palinca, nu zice nimeni minic. sa fii minim cu o ora inainte la check in. apa nu o poti lua din afara ca nu te lasa la control cu ea, are mai mult de 100ml.