| Laugh25 a întrebat:

Buna,am fost la Vodafone si am cumparat o cartela nano sim. Dar se pare ca este demagnetizata, Intrebarea e, trebuie sa ma duc la acelasi sediu de Vodafone de unde am luat-o sau pot sa merg la oricare sediu?
P.s ce ar putea face? O schimba sau? Multumesc

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cam ciudat ca o cartela noua sa fie demagnetizata. Esti sigur ca telefonul tau nu este codat intr-o retea anume si din cauza asta sa nu recunoasca cartela?

Cu cartela te duci la orice sediu Vodafone si ti-o schimba daca e demagnetizata.

| Laugh25 explică (pentru Intruder19):

Telfonul nu e codat in nici o retea si am semnal la el.L-am cumparat acum o saptamana. Cartela am cumparat-o acum 2 zile si nu pot primi apeluri/mesaje doar destul de insistent. Si am dat la sectiuneabig grinespre dispozitiv->Stare cartela. si semnalul e cu minus si scrie nefunctional la stare serviciu. si deconectat la stare retea mobila si necunoscut la numar.
Din cate am inteles e posibil sa fie demagnetizata...

| K0sti a răspuns:

"se pare ca este demagnetizata"... buna gluma! E magnetica ca sa se demagnetizeze?

| Laugh25 explică (pentru K0sti):

Daca nu esti de folos, poti sa iesi.