| mih5a a întrebat:

Am o problema.Acum 4 ani parintii mei m-au inscris la un curs unde am invatat sa cant muzica populara. A fost frumos un timp, dar apoi am realizat ca nu ma simt atat de atrasa de acest gen de muzica.Inca il iubesc sa zicem asa dar nu ca la inceput.Am fost si putin curioasa de ce se va intampla etc.(incerc as va scutesc de detalii). In vara trecuta am terminat scoala de canto-popular.
Intre timp a inceput sa imi placa din ce in ce mai mult muzica pop-rock.Tot timpul ascult artistii ca JB, Miley Cyrus, Maroon 5, Sel Gomez etc.(stiu ca o sa radeti putin de mine)
As vrea sa incerc sa fac ceva din pasiunea mea pentru aceasta muzica dar nu stiu cum sa le explic parintilor, deoarece ei vor sa merg in continuare cu muzica populara(tatal meu canta de asemenea), si imi e greu sa le spun asta. Ce or sa zica? Ai inebunit? Ce vezi la nebunii aia? Unde crezi ca o sa ajungi cu asta?
Nu stiu cum or sa reactioneze cand or sa auda acest lucru si mi-e teama sa le spun fiindca am impresia ca ma condamna si ce zic ca au cheltuit si atatia bani cu mine pe acolo si acum las totul balta. Daca maine vreau sa ma fac astronaut, tot trec asa de la una la alta si nu ajung nicaieri, dar am impresia ca de data asta este sigur si ca vreau sa ramana asa pentru totdeauna. Ce sa fac? Cum sa le zic lor lucrul asta?
Multumesc pentru ajutor su imi pare rau ca v-am facut sa cititi atat. Sper sa ma intelegeti si sa nu radeti de mine.
O seara buna!

2 răspunsuri:
| pandabaek a răspuns:

Eu una nu o sa rad de tinetongueDaca te simti atrasa de un alt gem de muzica...Ar trebui sa le spui parintilor cu incetul, sa le explici ca vrei sa faci si altceva, ca vrei sa iti dezvolti si o alta pasiune(nu numai cea de muzica populara)Sper sa te inteleagahappy
Succes!

| elena_5298 a răspuns:

Pt a reusi in viata trebuie sa faci ce iti place.Parinti vor intelegeasta. Sunele ca asta e pasiunea ta si ca iti dorestri acest lucru iar ei te vor ajuta. Te sarut vei eusi.