| Here4u a întrebat:

Am si eu o problema. De la un timp mi se pateaza chilotii cu ceva alb.Nu stiu ce e! Zici ca e un clei, un lichid, sau nu stiu ce dar este alb. Viata sexuala nu mi-am inceput-o pentru ca am doar 11 ani. Spuneti-mi voi ce e aia. Este intr-o cantitate mare!
Va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Buna draga meahappy

Este scurgere vaginala, tipic adolescntelor. Astea sunt semne premenstruale, insa daca pana acum ti-a mai venit ciclul sunt la fel de normale, la fel ca durerile de burta, cresterea parului, etc.
Noi, fetele, le avem mereu. Sunt lucruri normale, mai cauta intrebari de genul asta pe TPU si o sa gasesti o gramada, doar eu am raspuns la multe.

Vorbeste deschis cu mama ta despre asta, oricum, sunt lucruri normale care le poti preveni cu protej slipuri.

Multa bafta!

9 răspunsuri:
| Mariya5 a răspuns:

E normal...intreab-o pe mama ta.

| Alexycys2000 a răspuns:

E de la pubertate...

| afrodita3333 a răspuns:

Este secretie vaginala. Apare cam pe la vasrta asta, inainte de venirea ciclului menstrual. Poate aparea si cu un am sau doi inainte de venirea menstrei si este perfect normal.Aceasta persista si dupa venirea mestruatiei in timpul lunii si este de culoare alba in perioada mai putin fertila a unei fete si treansparenta in perioada fertila.Nu e nimic de speriat, probabil in urmatoarea perioada vei avea prima menstra daca, nu ai avut-o deja.

| DarkBlood32 a răspuns:

Scurgere vaginala...

| llust a răspuns:

In primul rand ai frati/ surori mai mari? in al doilea rand cand ti se pateaza? pe timp de zi sau peste noapte?

| yocata10 a răspuns:

Menstruatiewinking

| Lily94 a răspuns:

Buna.Ce ai tu nu se numeste ''menstruatie'' ci ''erectie nocturna'' sau''secretie vaginala''.Sa iti explic mai bine:
La pubertate, organele genitale se pun in functiune. Activitatea lor este crescuta, organismul le da tot felul de probe de functionare sub forma erectiilor nocturne, matinale, spontane din timpul zilei.De obicei apare inaintea de aparitia ciclului.E ceva perfect normal pentru femei.Nu trebuie sa-ti faci griji.

Sper ca te-am ajutat!

| serjboy a răspuns:

Nu e o problema.E normal.
Cand esti horny e normal sa iasa; D

| purewater a răspuns:

Aia este ceva normal. Nu ar trebui sa-ti faci griji in legatura cu asta pentru ca este un proces intalnit la toate fetele. Organismul tau se dezvolta din punct de vedere sexual si apare lubrifierea vaginului.