| BoboooBubuuu a întrebat:

As vrea sa invat fraceza singura acasa. Cum as putea proceda? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| frida0purple a răspuns:

Hei,si eu am cam aceeasi dorinta. eu mi-am cumparat o carte de la editura Niculescu, se numeste "Franceza fara profesor" pe care am luat-o de la Diverta, cu 30 lei. Este super buna, inveti si gramatica si vocabular, explicatiile sunt in romana si o sa iti fie de mare ajutor. De cand o am am invatat cate ceva. Bafta!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Cauti pe net un dictionar cu formele de salut, dupa care cu forme de adresare, dupa care cu cuvinte, dupa care cu verbe. Dar nu pe google.translate, sunt multe site-uri de invatat lb franceza pe net

| DemonSlayer a răspuns:

Salut. Inearca pe http://livemocha.com/
e un super site pe care poti invata multe limbi (inclusiv franceza) si are lectii de la incepatori la avansati. Sa iti faci cont e gratis. Sper ca ti-am fost de folos.