| deniidenisa156 a întrebat:

ce-as putea face sa treaca timpul mai repede pana luni?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Fa ordine in calculator, sterge emailurile neinteresante, arhiveaza-le pe cele care-ti plac. Alege din sifonier ce nu mai porti, doneaza-le sau vinde-le pe net. Lipeste-ti pe peretii camerei postere; uda florile; citeste. Pune-ti muzica, danseaza; invita o prietena la tine.Fa o prajitura.Reorganizeaza-ti sertarele, spatiu de lucru, camera.Sunt destule de facut, daca totusi nici una din ideile mele sau ale celorlalti membrii ai comunitatii care ti-au raspuns nu te multumeste, plictiseste-te! O sa duci dorul acestei activitati atunci cand nu vei mai fi copil si lista ta de" to do" va fi nesfarsita. Weekend placut si plin de plictiseala!happy

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de tine asta. Poți încerca să faci mișcare, mai ales daca ai o bicicletă, sa ieși cu prietenii, sau daca îți permiți de ce nu o drumeție la munte sau prin zonele turistice ale țarii, sau hai în vizită la Turda whistling big grin(era o glumă-invitație sper că te-ai prins). Succes

| deniidenisa156 explică (pentru DeyCj):

As iesi afara, dar la ce vreme e afara...

| DeyCj a răspuns (pentru deniidenisa156):

Și la tine e vreme utâtă...

| deniidenisa156 explică (pentru DeyCj):

Mdah

| Seepty a răspuns:

Si putea sa iesi cu prietenii, sa te uiti la filme pe net sau chiar la cinema, plimbari cu bicicleta/rolele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti faci temele restante si sa citesti din lectura data la romana. Daca mai faci si niste exercitii la matematica, iti va mai trebui un week-end.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata, citeste, vizioneaza niste filme captivante asa incat sa nu stii cand trece timpul.

| deniidenisa156 explică (pentru anonim_4396):

Niste filme bune de urmarit? nu prea conteaza genu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru deniidenisa156):

Pe mine m-a captivat rau de tot serialul ala care a inceput de curand "Once upon a time". Dragoste, aventura, mister, magie. E pe net si il poti urmari, episod dupa episod. E genul de film care te tine in tensiune si iti doresti continuu sa mai vezi inca si inca un episod.

| OnlineZ a răspuns:

Sa nu mai stai cu gandul la ziua de luni.Sa inteleg ca Luni va fi ceva frumos si astepti cu nerbadare. De asta crezi ca timpul trece greu dar el zboara pfiuuu nici nu iti dai seama. Distrage.ti atentia te.am pupat!

| MyGoodLife a răspuns:

Uita-te la filme sau citeste, eu asta fac cand ma plictisesc big grin

| anonim72 a răspuns:

Depinde ce varsta ai ai putea merge la munte