| Heaven_3679 a întrebat:

Ce va "sensibilizeaza" mai mult : Literatura sau Filmul? Argumentati. :*

Răspuns Câştigător
| NobodyHeree a răspuns:

Ma sensibileaza mai mult filmul pentru ca atunci cand citesc nu pot vedea scenele.Atunci cand le privesc, parca simt ideea in general a fulmului.POt intelege cu exactitate ce se petrece in film.
Bafta!

As merita o funda extrem de mica?

1 răspuns:
| deea98 a răspuns:

Pe mine ma sensibilizeaza in mod special litaratura. In carte pot sa imi imaginez eu totul, in felul meu, pot asocia personajele cu altele din viata mea plus ca pot participa sufleteste la toate actiunile. Adica sunt efectiv absorbita de lectura, pentru ca scrie mult mai detaliat intr-o carte decat este prezentat in film. Autorii nu uita niciun aspect, fac toate retusurile posibile si imposibile, in timp ce regizorii, da! se chinuiesc si ei. Insa nu pot sa tina cont de toate aspectele, fiind nevoiti sa mai sara peste unele faze mai mult sau mai putin importante.