| Xab a întrebat:

Ce parere aveti? Literatura SF este o pierdere de timp sau o literatura de buna calitate? Argumentati va rog:*

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O pierdere de timp. E fortata prea mult imaginatia si rezultatul nu e intotdeauna placut

| HBK a răspuns:

Este de buna calitate pentru cine apreciaza cu adevarat aceasta literatura, daca nu esti fan al SF-ului, nu vei intelege anumite parti ale cartilor, cuprinsul. Din punct de vedere artistic, se adreseaza unor mase largi, cu grade diferite de cultura.Se accepta un grad mai redus de tehnicitate, pentru a acoperi toata gama de gusturi.

| Диана a răspuns:

Unele sunt chiar reusite, altele. thumbs down.

| VadMelodii a răspuns:

Mie imi place foarte mult! Mai ales ca am si scris SF-uri nepublicate! facute din imaginatia mea... daca vrei sa ma intrebi ceva espre literatura SF sau SF in general id-ul meu de mess este: hak_swr@yahoo.com
O da argumentul! pai mie a inceput sa imi placa la 4 ani. cand am vazut Star Wars big grin si de la 8 ani am inceput sa scriu! nici nu prea ma opream din scris.majoritatea timpului mi-l petreceam scriind in Word si am dezvoltat acea poveste. dar am pierdut-o crying mama a vazut ca am talent la scris si m-a dus la un curs sa imi dezvolt acest "talent"! eu te sfatuiesc sa citesti SF pentru. ca este foarte frumos!