| DanutzzaMaria99 a întrebat:

De curand am incheiat o prietenie..Eu si o fata am fost prietene 2 ani. cele mai bune. Dar de la un timp am inceput sa ne certam pentru ca ea si-a facut alti prieteni si ma neglija..Ne certam din ce in ce mai des si am renuntat..Ne-am certat si am zis ca nu mai e nici o prietenie intre noi. Mie una imi pare rau si sufar putin pentru asta dar va rog sa ma ajutati. Cum as putea trece peste? Ce sa fac? Imi e cam greu sa merg mai departe ca o vad in fiecare zi la scoala si imi e greu...Va rog sfaturi! Funda si vot!batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Vans a răspuns:

Serios pai dacă tu suferi după o prietenie de 2 ani, atunci ce să mai zic de-a mea care a fost de 9-10. Cu toate că ne salutăm sau ne mai vorbim din când în când, dar astea-s din politeţe.

| Wehes a răspuns:

Cereti-va iertare reciproc si impacati-va. Fa tu primul pas si iart-o. Incearca sa ii spui ce te deranjeaza si ce ati putea face sa fiti mai apropiate.

| roxy1direction4ever a răspuns:

1. Fa-ti tu alti prieteni.
2.Ar trebui sa te imoaci cu ideea ca trebuie si ea sa socializeze si cu altineva, poate ca voi ati petrecut prea mult timp impreuna si a devenit plictisitor, si ea si-a facut prieteni noi.
Ata-i parerea mea!

| QuestionMan a răspuns:

Am avut si eu o asemenea prietena, dar s-a dovedit ca nu-mi era prietena ci dusman dar nu cred ca "prietena ta" este la fel, deci eu iti dau un sfat:du-te la ea si spune-i cat de mult "suferi" din cauza ca nu iti mai este prietena...