| IulianaMG a întrebat:

De un timp tot ma chinui sa strang bani pentru un telefon mobil, dar nu reusesc? dAti-mi va rog niste idei pentru a face bani! P.S.Am 13 ani, sunt fata si locuiesc la sat!

Răspuns Câştigător
| ClaudiaBM a răspuns:

Poate ai vreo matusa sau o vecina cu un copilas mai mic dar nu bebelus si te-ar putea lasa sa ai grija de copilas, sa te joci cu el cand ea are ceva treaba, ori sa iti ajuti vecinii sau rudele la treburile gospodaresti contra-cost. happy

| IulianaMG explică (pentru ClaudiaBM):

Vecinii mei sunt cam zgarciti.iar in ce priveste copilul..am unul acasa care din intamplare este chiar fratele meu! Dar mersi de raspuns!winking

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri la parinti ca e singura ta sansa

| IulianaMG explică (pentru suntserios):

Imi pare rau.dar vreau sa imi iau telefonul pe cont propriu...

| YannTiersen a răspuns:

Buna.Poti active in cea mai veche meserie din lume.Se scot bani frumosi daca ai destui client pe zi.Succes

| Marie2000 a răspuns:

Incearca sa faci un stand cu limonada! Poate te ajuta!winking

| IulianaMG explică (pentru Marie2000):

Locuiesc la sat..aici nu bea nimeni limonada..plus ca imi trebuie lamaie..zahar(care costa bani pe care eu nu ii am)