| Ooterog a întrebat:

Buna happy De vreo 2 zile am realizat ca, cand imi bag degetul in ureche sau cu prosopul sa ma spal simt ca ma doare inauntru. E posibil sa mi fi spart timpanul? Am bagat prea mult cand ma curatam? Ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

NU ai cum sa iti spargi timpanul, si nu vorbesc aiurea.Ai o iritatie si posibil o sau un inceput de infectie.Cel mai bine este sa te adresezi medicului nu aici pe forum, este totusi o problema de igiena personala nu crezi? Daca cineva cu multa putere de convingere te va convinge sa iti torni smoala in ureche ..ai face asa ceva?
Sa ai o zi buna si fuguta la medic, altfel nu acum cu aceasta mica problema, ci pe viitor cind real incep problemele ai sa ai necazuri si boli ce nu sufera interogari pe forumuri ci prezenta la medic..Cu stima.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Daca ti-ai fi spart timpanul ai fi ramas surda si nu te-ar fi durut asa putin

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Nu e neaparat sa-ti spargi timpanul! Daca mai auzi nu inseamna ca ti l-ai spart!
Inseamna ca ai curatat prea adanc cu betisorul sau ca ai un cos in ureche sau ceva bubita
Unge-te cu crema de galbenele sau cauta ceva in farmacii care sa iti sparga daca ai cos!
Sau baga un betisor de urechi in spirt sanitar si baga-l in ureche,, dar nu ADANC!

Funda?

| diwa a răspuns:

Daca iti spargeai timpanul, urlai de durere si acum erai internat in spital. Durerea e insuportabila cand se intampla asta. Ori e iritatie, ori ai un cos in ureche (mai apar nemernicii si pe acolo). Nu te panica

| istoc2010 a răspuns:

Sigur ai o iritatie si isi va reveni in cateva zile dar nu mai umbla prea tare acolo.

| Valyxu a răspuns:

Am patit-o si eu o sa dispara in o zi doua

Întrebări recente