| superbugy a întrebat:

Mama vrea sa mergem cu tata la o petrecere si eu nu vreau, ce fac? Vreau sa merg in parc sa stau cu prietenii.Mama stie ca asa fac de fiecare data dar tot vreau sa merg.Mai e un pic pana la scoala si vreau sa fac asta pana la scoala. Spuneti-mi va rog ce sa fac

3 răspunsuri:
| papusikatha a răspuns:

De ce sa eziti sa oferi si parintilor tai o seara in familie? Doar tu si ei? Crezi ca nu merita, sau e mai importanta o zi obisnuita cu prietenii in parc? Parerea mea este sa le oferi privilegiul de a te avea alaturi de ei.

| Patty99 a răspuns:

Stay cu parintii si cand vei vrea sa iti cumpere ceva sigur vor aprecia acest gest si iti vor cumpara...pentru o zi in parca obisnuita mai bine ceva bun in plus in ochi parintilor!

| loredanasweety6 a răspuns:

Du-te in parc indiferent de ce spun parintii. Parerea lor este mai putin importanta decat nevoile tale.