| comet a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de blugi rosii. Am purtat blugii cu un tricou alb si cand am ajuns acasa am vazut ca tot tricoul era rosu. Blugii i-am spalat si i-am bagat in otet sa nu se mai ia culoarea de pe ei, insa cu tricoul ce pot sa fac? L-am tinut in apa fierbinte cu detergent in ea 16 ore si nimic... cum pot sa scot culoarea aia rosie de pe tricou? Cu vanish merge?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Si dupa ce ti-ai bagat blugii in otet nu s-a mai curs culoarea? si n-a ramas un miros urat in ei? ca as incerca sa fac si eu asta cu blugii la care se curge culoarea...

| comet explică (pentru StartingANewLife):

Au acum 2 ore l-am bagat in otet. o sa iti zic cand il scot happy am mai citit pe TPU si a spus un baiat ca lui nu i-a ramas miros in blugi. si nu i-a mai curs culoarea

| StartingANewLife a răspuns (pentru comet):

Multumesc, o sa incerc si eu metoda asta.
in ceea ce priveste tricoul alb, incearca si cu clor, dar nu cred ca o sa reusesti. asa mi-am distrus si eu o camasa alba. (s-a albastrit rau de la blugi) n-am mai avut ce sa-i fac.

| nicolici a răspuns:

Incearca cu clor, poate merge

| ellena3322 a răspuns:

Nu mai ai ce face cu tricoul cumparati altul