| AndraBrr a întrebat:

Am si eu un telefon Orange yumo si mi-am descarcat mai multe aplicatii de pe google play dar dupa un timp nu le mai gaseam in meniul principal si cand intram pe google play la "aplicatiile mele" aveam doar optiunea "dezinstalare",nu si "deschide" si in stanga ecranului, jos imi apare "mod sigur". cum as putea sa dezactivez modul sigur si sa pot sa folosesc iar aplicatiile?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea deschide aplicatiile din "Aplicatiile Mele" trebuie sa accesezi acest meniu din Setari si sa glisezi ecranul in partea de jos. Acolo vei gasi Lansare. Daca situatia persista, poti face o resetare a telefonului la valorile implicite. Inainte de aceasta resetare asigura-te ca ai salvat datele pe care le consideri relevante(contacte, imagini ) pentru ca, dupa resetare, se vor pierde.

Cu prietenie,
Orange Helper