| ingerashpierduth a întrebat:

saptamana aceasta termin clasa aVIII-a si u ncoleg de clasa m-a intrebat daca vreau sa stau cu el.Ma intrebat cam de 3 ori dar eu i-am spus nu.Acum mi-am dat seama ca mie chiar imi place de el si ca imi pare nespus de rau ca nu m-am combinat cu el.Am rugato pe o prietena sa vorbeasca cu el si sa-l intrebe daca mai vre sa fim impreuna iar el i-a spus ca doar daca o sa il intreb eu lucrul acesta fiindca el s-a facut destul de ras in fata mea. Iam mai zis sal intrebe daca dupa terminarea scoli o sa mia vrea sa fim impreuna si el a raspuns ca chiar si-ar dori mult asta.Eu ce sa fac acum?

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Clasic! De abia dupa ce pierzi aceea persoana, iti dai seama ca tu d fapt o placi.Este foarte imatur din partea ta sa iti trimiti mesagerii sa ii spuna ceva baiatului.Cati ani ai? 12 ani? Nu esti in stare sa il intrebi fata in fata?
Vorbeste cu el fata in fata(nu pe mess), intreaba-l tot ce vrei sa stii si daca chiar il placi, daca vrea si el si va intelegeti puteti incerca sa fiti impreuna.
Poate pana la inceperea liceului va despartitilaughing. Cine stie?

| UNfriendLY a răspuns:

Pai ai 2 posibilitati: 1) ori iti declari sentimentele tale fata de el si iti ceri scuze ca l-ai refuzat, si numai asa o sa fiti impreuna, pentru daca tu nu vei face primul pas, atunci nimeni nu-l va face, deoarece el deja l-a facut de 3 ori si tu i-ai dat cu picioru;
2) nu faci nimic, fiecare isi vede de viata lui, si tu mai bocesti putin gandindu-te la cat de proasta ai fost. happy

| YoLiviu a răspuns:

Dupa ce l-ai refuzat de 3 ori chiar ar fi gresit sa te mai intrebe el dar daca l-ai intreba tu ar fi chiar nesimtire ca dupa ce s-a facut el de ras sa vrei tocmai acum sa stai cu el. Sfatu meu! Tias sugera sa te imprietenesti din ce in ce mai bine cu el si sa o luati usor pana la urma o sa ai curajul sa il intrebi iar rusinea o sa treacawinking

| Smyle a răspuns:

Mdea! interesant, destul de complicata este situatia incearca sa vorbesti singura cu el, ok?