| Ovydiw a întrebat:

Am o problema cu PC-ul!
De cateva ore nu mai merge, adica nu mai merg jocurile si merge greu.
Cand dau pe un joc ceva. nu imi mai apare nimic.
Am windows7 original, instalat de cineva, si nu as vrea sa il schimb.
Ce as putea face? ca nu imi apare nici sa fac Windows Update sau sa dau refreshsad
Va rog ajutati-ma daca puteti!

9 răspunsuri:
| blablablaa a răspuns:

S-a incalzit prea rau. Mai fa o pauza.

| Иαяʋтσ a răspuns:

Poate s-a virusta.Asa mi s-a intamplat si mie.Iti recomand sa folosesti Microsoft security esentials sau kaspersky pure(daca ai o configuratie foarte buna )

| Anonymous2899 a răspuns:

Poate ai instalat recent vreun programel care acum se deschide automat si foloseste multa memorie RAM, sau vreun programel cu virusi..Incearca o restaurare a sistemuluiwinking.

| userul7200 a răspuns:

Deci.poate ti-a intrat un virus de pe net, un program care foloseste multi RAMI, sau ai prea multe joc-uri...ar fii posibil sa ai si ceva virusi de la joc-uri...e important sa ai un AntiVirus.Mi se mai intampla si mie ''Cateodata'' dar ii dau restart si isi revine la normal si merge iar bine happy (Recunosc am si eu cateva joc-uri dar nu au virusi.).

| Ovydiw explică:

Ok, nu prea m-am lamurit in prvinta solutiei.
Stie cineva cum intru in system Restore pe Windows7?
Daca stie cineva cum intru si merge si il repar dau funda. vot ce vreti voi. si dau si la restul vot!

| MihaiEddy93 a răspuns:

Probabil ai luat vreun virus. Si oricum e recomandat sa reinstalezi windowsul din 4 in 4 luni deoarece 7ele e foarte instabil. Daca reinstalezi windowsul, recomand sa instalezi doar programele de baza necesare.

| Eigei a răspuns:

Uita-te in partea dreapta si jos a monitorului, si daca scrie ceva de genu ("ask for genuine Microsoft software") dezactiveazati windows genuine. Daca nu e nici asta dati pc-ul in timp folosind sistem restore, sau poate ai luat niste virusi de pe net,...

| krysisme a răspuns:

Prietenas,ai virus. Scaneaza bine compu cu antivirusul. Dupa ce scapi de virus dai reparare la windows. Funda?

| baftorevineinfogortza a răspuns:

Ai Noroc ca ma pricep in domeniul calculatoarelor/ pc-urilor sau sau mai simplu IT. Din marturiile tale, se pare ca ai intalnit o problema de tip 132/zip ce consta intr-o arhivare insuficient optimizata de catre intercooler-ul tau care probabil nu mai merge la parametri obisnuiti. Ceea ce vreau sa spun este ca ar trebui sa incep chair de azi/acum sa iti reorganizezi restructurezi si "revitalizezi" principalele componente din sfera hardware, si nu in ultimul rand software. Daca ai cumva vreo nelamurire te rog frumos nu ezita sa-mi las comm AICI. imi place sa redirectionez catre drumul cel bun persoanele aflate in pribegie. Cu bine Ovy.