| FakeSmiley a întrebat:

Buna
Sunt clasa a 12 si as vrea sa stiu, cei care au dat bac-ul la biologie ( si l-au luat, desigur ) dupa ce carte de bac ati invatat? Si dupa parerea voastra care materie e mai usoara? 9-10 sau 11-22?
Multumesccccc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat din 11-12.Materia era predata recent, plus ca deja o invatam pentru examenul de admitere deci mi s-a parut lejer.Pe langa manuale, am lucrat din culegerea de la Corint.

| WoKy a răspuns:

Eu personal, am ales sa dau din biologie vegetala. Nu ma atrage, sincer sa fiu. Mi se pare mai logica cea animala, insa profa, avand 3 facultati la activ si inca una in curs laughing mi-a recomandat cea vegetala, pentru ca i-am zis ca vreau sa urmez o facultate pe aceeasi filiera sa zic asa, si mi-a spus ca, cu cea vegetala as putea obtine o nota mai mare.
Nu invat dupa manuale ci dupa subiecte. Mi-a dat ea in jur de 100 de subiecte pe care le face, bine-inteles ca dupa ce mai parcurg de vreo 10 ori caietele de a 9-a respectiv a 10-a.

| Alexandra4500 a răspuns:

9-10 este mai usoara, eu am descarcat o aplicatie, am mai invatat de acolo chestiile de baza si am invatat bine rezolvarea problemelor.

| FakeSmiley explică (pentru Alexandra4500):

Imi poti spune si mie ce aplicatie?

| Alexandra4500 a răspuns (pentru FakeSmiley):

Biologie pentru BAC (de la SharpMind Software team)