| nicko_6736 a întrebat:

Bunawinking! sunt de la tarahee hee
azi noapte la ora 00:00 a inceput 2 pisicute sa miorlaie la geam... tare tare... dupa aceea ratele(in cotet) si cucuvoaicacryingcryingcrying
m-am speriat foarte tare, ce ar vrea sa insemne asta?
dupa voi.big grin
Fundita!:X

Răspuns Câştigător
| Ramo15 a răspuns:

Nimic. e doar mit din batrani treaba cu ora 00.happy

23 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Nu inseamna nimic, daca crezi in superstitii nu ai decat, dar logic nu inseamna nimic, eu zic ca pisicile au inceput, ratele si "cucuvoaica" au fost deranjate de acele pisici si atunci au inceput si ele.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai ti-e frica inseamna.nu trebuie sa-ti fie frica de niste animale. straight face
si plus ca esti in casa.nu poti pati nimic rau!

| Zenithf a răspuns:

Pai, inseamna ca stai la tara. Asta-i singurul lucru care poate sa insemne. thinking
Aici unde stau eu, la oras, poate sa miorlaie pisile si sa cante cucuvelele, dar rate inca n-am auzit, poate sunt si din alea mai la periferie. big grin

| User a răspuns:

Probabil l-au vazut pe Justin Bieber.

| Derye a răspuns:

Inseamna ca esti tu prea alintata si ca te sperii la toate prostiile.
Si sincer iti spun ca nu am auzit de cuvantul "cucuvoaica". Cucuvea, cucuveica e corect.

| katala a răspuns:

Cred ca explicatia e simpla : ai avut un musafir nepoftit (un animal, ceva), in curte si asta a alertat restul vietuitoarelor care te-au trezit. Apropo, cainele nu a zis nimic?

| patty32 a răspuns:

Din cate zici ar insemna ca au simtit pericol, agitatie happy
Esti sigura ca nu se intampla nimic pe drum? thinking
Cucuveaua se spune ca daca o auzi cantand va muri cineva, dar nu crede in de`astea.happy
Stai linistita, nu s`a intamplat nimic rau pentru tine laughing
Doar ele s`au speriat. big grin
Kisses:*

| Boniboon a răspuns:

In primul rand este sezonul de imperechere al pisicilor laughing) Deci ne putem astepta la orice. Una dintre pisici a intrat in cotetul ratelor pentru ca vroia sa scape de "nebunia" celeilalte de a face sex. Si in final, cred ca ai vrut sa spui "cucuvea" laughing Hmm...la asta nu pot gasi raspunsul thinking

| Cristary a răspuns:

Inseamna ca tu nu esti invatata cu modul de a trai la tara, si devii paranoica din cauza unor lucruri absolut normale ce se petrec intr-un sat. big grin
Nu mai baga in seama! Este absolut normal! Legea naturii tongue

| Clever a răspuns:

Inseamna ca pisicutsele au f multe admiratoaresmug Dar tot odata mi se mai pare ca este ceva paranormal la mijloc, nu au mai fost cazuri asemenea in care ratele si cucuvoaicele" sa miorlaiehee hee

| FlorinaRuby a răspuns:

Cucuveaua inseamna moarte at. cand canta la geam:::vorba din popor, ee asa zic batranii nu trebuie sa crezi
poate animalele s'au speriat de ceva de era atata agitatsie...probabil o vulpe=]]se mai intampla la tara
Daca s-a intamplat la ora 00 e mai bizara intamplarea
Parerea mea e ca s'au speriat
iar despre cucuvea...chiar nu stiu ce sa zic

| T30D0RA a răspuns:

Poate a fost cutremur cu magnitudine foarte mica.

| Emma a răspuns:

Nu as vrea sa par paranoik, dar asta n`a fost deloc normalstraight face
Ori e o coincidentza ca toate astea au inceput dintr`o data, ori... s`a petrecut ceva straniustraight faceNici nu vr sa ma gandesc ce ar fi putu fi! mi`e tare fricastraight face

| Marijuana a răspuns:

Ca a fost seara lorlaughing nu vroiau sa te lase sa dormihee hee

| ☆ ☆ღ♥Ashley♥ღ☆ ☆ a răspuns:

Poate le'a speriat ceva

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

De obikei, cand kanta o kukuea e semn ca moare o persoana

| avaalexandra a răspuns:

Influentarea lunii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, e o coincidenta, nu trebuie sa crezi in superstitii:d
paa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au speriat de ceva.Probabil era un câine sau o pisică. Aşa mi se întâmplă şi mie când sunt la ţară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le place prezenta ta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil o fi murit careva din zona a doua zi.

| catalinutz1288 a răspuns:

Dadeau si ele o petrecere la miez de noapte happy

| Unstopable a răspuns:

Cucuvoaica... interesant cuvant laughing mda se poate sa fi fost un strigoi, nu zic la misto crede-ma nu glumesc cu lucrurile astea. ma documentez foarte mult despre demonologie, fenomene stranii si paranormal. nu iau lucrurile astea in serios. se poate sa fi fost un strigoi cum spuneam da nu sunt sigur. daca ai putea sa imi povestesti pe mess mai explicit ce s-a intamplat big grin id meu : feri_el_clasico. in domeniul asta sunt cel mai tare :-> laughing) glumeam sunt bunicel