| lMikyI a întrebat:

Știu ca asta o sa sune cam... ( nu știu cum o sa sune dar o sa sune big grin ).
Decand a început semestrul II nu mai am timp de nimic.
Tot ce fac este sa merg la școala, mănânc, teme si stat pe calculator - printre toate celălalte stau pe calculator- ( + ca sunt doar la gimnaziu, ce doamne o sa mă fac mai încolo )
Si ca sa nu dau vina pe școala, ca este prea multa, etc. o sa Odau vina pe mine si o sa spun ca nu sunt organizata si nici nu știu cum sa imi organizez timpul.
Deci va rog ajutati-ma, cu ori ce nu contează.
FUNDA!

5 răspunsuri:
| Patrick0Star a răspuns:

Stiu cum e big grin nici eu nu sunt prea organizata, dar totusi... sa nu exageramwinkingeu mai fac cateva chestii pe langa scola si sunt clasa a 8a. Incearca sa nu stai atat de mult la calculator, sau daca iti este mai usor, adauga-ti in program cateva pregatiri sau apuca-te de un sport. Astfel timpul petrecut in fata pc-ului se va micsora si nu vei mai pune pe primul loc calculatorul. Daca acestea nu ti se par ok, spune-mi si eu iti voi mai da alte sfaturiwinking

| lMikyI explică (pentru Patrick0Star):

... Păi am uitat sa specific dar fac si dansuri si ore de matematica, dar nu mai am timp pentru " viata sociala "big grin
Ps: ori ce sfat contează. Si merci pentru sfat :* o sa încerc sa reduc orele de stat la calculator

| Patrick0Star a răspuns (pentru lMikyI):

big grin eh... nici nu prea stiu eu ce intelegi prin,, viata sociala" dar, aia e la scoala. in pauze sau si in ore laughing) eu zic ca momentan e suficient. Daca esti clasa a 8a, incearca sa tragi acum cat poti ca dupa vine liceul si vacanta si o sa fi libera, daca esti mai mica, mai chinuie-te acum puti ca vine vacanta de vara big grin

| Truxiie a răspuns:

Exact prin asta trec si eu.Pai mergi la scoala laughing Hai acasa si incepe direct temele.Mananca in pauzele de la scoala ca sa nu mai fi nevoita sa mananci cand ajungi acasa. Apoi calculatorul. Dupa calculator sau inainte mai iesi si tu pe afara, traiesteti copilaria cat mai mult:*

| ᶏᶇoᶇᶖᶆ a răspuns:

Sall eu sunt in clasa a 9a si parerea mea e ca totusi e bine sa mai stai si pe la calculator da cu o limita ca esti in clasa a8a si trebuie sa dai examnul.....asa am patit si eu nu mai aveam timp de nimic doar in weekend...bafta mult happy funda!