| xFaith a întrebat:

As vrea sa va spun povestea mea
Incepand din luna iulie, cateva prietene si cu mine am inceput sa iesim mai des in fata blocului si ne vedeam cu diversi colegi de la noi din clasa, cu vecini de bloc etc. Stateam cu totii afara
Un baiat pe nume Alex. ii placea mult de mine, facea tot posibilul sa imi atraga atentia, se purta foarte foarte frumos cu mine. ba chiar mi-a spus pe mess ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine. Mie nu imi placea de el. ba chiar nu il suportam straight face si evident ca l-am refuzat.
A mai incercat el. si tot asa ii dadeam cu flitt` sigh
Apoi. din luna septembrie nu mai statea in fata blocului...
Dupa cateva saptamani bune, am inceput sa-i simt lipsa ba chiar sa-mi fie dor de el iar in cele din urma m`am indragostit de el.
Pe mess, am inceput sa-l bag eu prima in seama iar el era mai. distant mai indiferent.
Cand ma uit pe face`bookul lui am vazut c era intr-o relatie straight face. sincera sa fiu m-a afectat. facandu-ma sa ma indragostesc mai mult de el sigh
Cu cateva zile in urma, l-am intrebat daca sta afara. iar el a zis ca nu ca are alta treaba de facut straight face si asa a mai facut si in alte zile. ma evita!

Deci. as vrea ca totul sa fie ca la inceput straight face
As vrea sa ma placa din nou. stiu ca am gresit. dar atunci cand lui ii placea de mine, mie nu imi placea de el dar. am realizat prea tarziu
Imi puteti da un sfat va rog? [ va rog fara misto-uri sau glume proaste straight face ]

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Păi încearcă să vorbeşti cu el, spune-i ceea ce simţi pentru el. săracu' bineînţeles că a fost dezamăgit când l-ai refuzat şi a încercat să se refugieze într-o altă relaţie, dar poate pe ea nu o iubeşte! trebuie să vorbiţi să-i spui că îţi pare rău că l-ai evitat. baftă sper să vă împăcaţi puppy dog eyes. sad

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In timp ce tu te-ai indragostit sincer de el,el, la rindul lui, n-are de unde sti asta si fuge de alt eventual refuz. Vorbeste-i pe mess si fii sincera atit cu el dar mai ales cu tine. Explica-i totul.Sa nu te mire daca revenirea o sa fie mai grea, dar a devenit susceptibil.

| Gabriella_8999 a răspuns:

Daca are pe altcineva slabe sanse.Mergi pe sinceritate si da-i un mesaj pe mess si spune-i unde ai gresit,ce simti, asteapta un raspuns din partea lui si ia-l ca atare, oricare ar fi el.Nu ai nimic de pierdut,doar de castigat in ambele cazuri,afli ceea ce simte si poti merge mai departe, sau sa realizeze ca nu ti-ai batut joc de el, asa cum considera majoritatea baietilor refuzati si sa fiti impreuna.Incearca.Noroc

| cryna a răspuns:

Naspa sad. daca el e intr-o relatie nu stiu;-? poate te-a uitat si s-a indragostit de ea :S tu vb cu el in continuare dar in calitate de prietena, incearca sa te apropi de el.vei vedea, totul va merge binewinking

| Tamiki a răspuns:

Spune-i ca-ti pare rau ca nu ti-ai dat seama de la inceput ce inseamna el pentru tine. La nevoie, poti sa-i zici ca erai u intr-o relatie atunci. Fa-ti curaj si zi-i tot ce ai scris aici. Zi-i ca daca nu veti putea fi impreuna, ti-ar placea sa fiti prieteni. Succes, sper sa mearga.

| Lori18 a răspuns:

Sincer si eu am patit ceva de genu, m-am int cu un baiat si nu imi placea asa de el da dupa incepuse sa imi plac el si acu mai imi place un pic de el.Da sa vezi ce am patit sper sa nu treci si tu prin asta...o prietena de-a mea i-a zis un unui pr de lui sa ii zic daca vrea sa stea cu mine si el a zis ca nu deci iti dai seama ce naspa m-am simtit happy asa ca ori renunti mai ales daca sti sgr k e cu alta fata, sau pune pe un pr de lui sa il intrebare dar numai sa nu patesti k mine sad k te simti super naspa daca zice ca nu sper ca te-am ajutat big grin

| Lori18 a răspuns:

Aa da si pe baiatu ala tot Alex il cheamahee hee