| Haşa07 a întrebat:

Am nevoie de ajutor legat de Youtube.
As vrea sa imi fac un canal dar nu stiu de ce fel, gaming, vlogging... si asa mai departe ca mai sunt.
INFO: Calculatorul meu este praf cu jocurile deci cu gaming-ul nu incep!
As vrea cate solutii se pot sa imi dati!
Am doar 14ani.
Doar as vrea sa imi recomandati sau sa imi spuneti ce fel de canal imi aduce mai multe vizionari si abonati!
Si cum sa imi extind canalul!
Va multumesc!
~~~~~~~~~~~~~~~~~DAU FUNDA!~~~~~~~~~~~~~~~~~

Răspuns Câştigător
| xxCargoXXII a răspuns:

Eu sunt pasionata de RESISTANCE si DIABLO.Stii care-i treaba eu am descoperit o chestie...la mine pe PC merg doar jocurile pana in 18 ani pentru ca ocupa mai putin spatiu in placa.EU ma joc mai mult pe PS3 si consola.Cu jocurile sincer ai putea sa faci la cele care iti plac tie cel mai mult si nu ocupa mult spatiu in placa video ...deci pentru ca eu joc mai mult pe ps3 si consola e alta chestier si display-ul e bun.

11 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Pai, nu poate nimeni sa-ti spuna ce fel de content iti va aduce vizionari si abonati. Totul tine de tine, cat de bun esti la ceea ce faci, daca eu iti zic de exemplu sa te faci vlogger si tu nu esti in stare sa legi 2 cuvinte sau sa gasesti un subiect captivant si/sau amuzant despre care sa vorbesti e logic ca nu o sa se uite nici dracu la tine. Plus ca daca zici ca ai calculatorul praf, daca te apuci de vlogging nu o sa poti sa rendezi videoclip-urile happy. Dar ma rog... apucate de ce crezi tu ca e mai bine, fa ceea ce iti place tie, daca vrei sa faci gaming fa gaming daca vrei sa fi vlogger, fi vlogger. dar ca sa ai abonati si vizualizari ai nevoie de un content de calitate, sa fi bun in ceea ce faci si poate si putina promovare happy. Sa nu crezi ca daca iti faci un canal de Youtube si pui un clip cu tine sau cu orice alltceva o sa ai in 2 zile 5000 de abonati.

| VoicuStefanDaniel a răspuns:

Eu ti-as propune sa te faci vloggar, deoarece daca pc-ul tau nu merge bine pe jocuri, asta e ultima solutie, mie mi se pare foarte tare vlogging-ul, mai si razi, te mai distreziwinking.

| MSAna a răspuns:

Daca nu esti gaming normal ca vlogger, dar acum depinde si cat de popular esti din viata de zi cu zi. Ti-ar mai trebui si o camera buna cu luminozitate ok si sonor bun. Te poti extinde daca faci munca buna astfel incat sa ti se distribuie postarile

| Vernisian a răspuns:

De obicei, cand vrei sa incepi pe YT, ai deja o idee despre ce vrei. Daca vrei sa faci ceva care sa iti aduca vizionari si abonati, deci bani, dar vrei idei, SALUT! Nu esti primul, ia un bilet, stai la coada.

| xxCargoXXII a răspuns:

Sincer ....Gaming-ul.Am inteles ca nu ai placa video buna sau nu iti mai merge.dar la jocuri merge mai bine decat la vlogging pentru ca acolo lumea te poate injura si vorbi urat etc.
Ce vreau sa iti e sa reusesti sa-ti cumperi placa video buna si sa ai macar un windows 10. wtv nu conteaza ce wind ai...

| Haşa07 explică (pentru xxCargoXXII):

Am Windows 10 si calculatorul este din 2013 numai ca nu am Shader Model 3.0 si placa video este un pic cu 2, 3 ani mai veche. poate imi poti recomanda cateva jocuri dar nu ca Quake 2 sau 3 nu din alea naspa... tongue

| xxCargoXXII a răspuns (pentru Haşa07):

Pai avem asa: RESISTANCE 3, ultima versiune de la DIABLO, DEAD SPACE, ALIENS si ultimul CRYSIS 3

| Haşa07 explică (pentru xxCargoXXII):

Deci... imi primul rand sunt intr-un fel (expert) in jocuri rolling on the floor)
Uite INFORMATIILE necesare ale calculatorului ca sa imi poti zice ce jocuri merg excelent!
INFO:
Windows 10 PRO

Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60 Hz

4096MB RAM

DirectX Version: 9Ex

Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family

Chip type: Intel(R) GMA 3100

DAC type: Internal

Device type: Full Display Device

Current display mode: 1680 x 1050 (32bit) (60Hz)

| xxCargoXXII a răspuns (pentru Haşa07):

Eu sunt pasionata de RESISTANCE si DIABLO.Stii care-i treaba eu am descoperit o chestie...la mine pe PC merg doar jocurile pana in 18 ani pentru ca ocupa mai putin spatiu in placa.EU ma joc mai mult pe PS3 si consola.Cu jocurile sincer ai putea sa faci la cele care iti plac tie cel mai mult si nu ocupa mult spatiu in placa video ...deci pentru ca eu joc mai mult pe ps3 si consola e alta chestier si display-ul e bun.

| xxCargoXXII a răspuns:

Deci eu iti recomand gaming-ul.Am avut un prieten care as facut gamin si-a mers bine...in concluzie vlogul iti poate adduce oameni care sa te injure sau sa comenteze urat...si ceva de genul. Uite altu care s-a apucat de vlogging.

| Haşa07 explică (pentru xxCargoXXII):

Poate chiar ai dreptate cu Vloggingul dar daca nu e bun nici calculatorul nu imi mai poti spune si alte feluri de canale?

| GamingAnoN a răspuns:

Dacă vrei vizionări cel mai recomandat de Gamingul, daca vrei abonați este Vlogul, dar la vlog este mai mult de muncă iar la gaming faci un clip fără să il editezi neapărat. Tu trebuie să decizi.