| denisseioana a întrebat:

am nevoie de cineva care se pricepe bine sa dea in carti sau ma rog, cu care sa pot discuta despre asa ceva. daca se poate nu neaparat sa ne vedem, ci pur si simplu sa ii dau date si sa imi dea ea/el un raspuns, ca am auzit ca merge si asa. Eu nu prea stiu cu ce se mananca asta, insa m-a speriat o doamna pe langa care am trecut acum ceva timp si mi-a spus ca sunt "legata cu farmece". cert e ca de atunci nu imi merge tocmai bine, mai ales in dragoste. Va rog, vreau seriozitate, persoane care fac lucrul asta doar ca sa ajute pe altii nu sa ceara bani aiurea. si ma repet, nu vreau alte metode de "vrajitorie", doar cititul in carti. multumesc anticipat! Sa aveti o zi buna si mult noroc!

Răspuns Câştigător
| DanteIsmyname a răspuns:

Nu sunt multi oameni care simt prezenta raului pe pamant, tipa care ti-a zis ca ai farmece facute stia ce stia... poate ca acum iti merge mai bine saw poate ca deja totul s-a destramat nu stiu daca asta s-a intamplat deja dar se va intampla. vrei sa scapi de farmece...atunci nu mai fii att de credula! omul care crede cu adevarat in Dumnezeu sh doar in EL nu va fi atins de lucrearea intunericului! asa ca sfatul mew e sa mai treci pe la biserica sa te roogi sh lasa cartile sh cafeaua, alea sunt doar metode preventive de a afla ce se poate intampla dar probabilitatea de a fii exact asa cum zic cartiile e de 55%
Domnul fie cu tine

| denisseioana explică (pentru DanteIsmyname):

Buna, ai dreptate. Cred in Dumnezeu, ma duc si la Biserica(adevarat ca nu foarte des, spre rusinea mea), ma inchin seara..ma rog, stiu ca nu e suficient ce fac. O sa incerc sa ajung cat mai des la Biserica. Stiu ca nu e ortodox ce am spus, insa m-am speriat. Adevarat ca la cateva luni de zile (3-4) dupa ce mi-a spus femeia aia, au inceput problemele si de atunci parca nu se mai termina. Multumesc din suflet pentru sfat, o sa ti cont de el! Numai bine!

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Chestia asta cu ghicitul in carti, cafea, etc. e doar o escrocherie.