| anonim_4396 a întrebat:

E o întrebare stupida si mi-e destul de rusine sa intreb asta,dar am nevoie sa ma asculte cineva happy

Sunt bulimica, de vreo 10 luni.Nu stie nimeni.Am slabit 5 kilograme de atunci si mai am putin si ajung la 48 de kilograme(tin sa mentionez ca am 1'74 metri)Ma simt dezgustator ca fac asta.E cel mai oribil lucru din lume.Doar ca nu mai pot...ma gandesc mereu la mancare.Adorm cu gandul la mancare si ma trezesc infometata.Fac foarte multe exercitii fizice,cateodata pana mi se face rau.
Mananc extrem de mult, adica de vreo 4 ori mai mult ca o persoana normala.
La inceput regurgitam de vreo 5 ori pe zi, acum o fac doar de vreo 2 ori pe zi,pentru ca incerc sa ma abtin de la mancare(sa nu mai mananc dulciuri), sa consum maxim 500 de kilocalorii pe zi.
Ma doare stomacul mereu,ma ustura gingiile si imi cade parul groaznic.
As vrea doar sa ma pot opri, dar ceva imi tot spune ca trebuie sa fiu slaba.Am intr-una in cap un citat "Hungry to bed,hungry to rise,makes a girl a smaller size".Nu pot sa fiu fata draguta,nici fata destepata,vreau doar sa fiu fata slaba...
Beau o groaza de apa si mananc ardei iute,pentru ca arde grasimile, dar nu vad nicio schimbare.Cantarul arata mereu mai putin, dar nu slabesc deloc.Doar tata mi-a zis ca am slabit,dar nimeni altcineva nu a mai vazut asta.Mi-e teama ca ma minte si ca m-am ingrasat in schimb.M-am apucat si de tigari ca sa slabesc si sa-mi scada pofta de mancare, dar nu ajuta nimic.Ma simt exact ca o idioata.N-ar trebui sa fac asta, dar vreau sa fiu slaba...nu stiu ce sa mai fac.
Daca aveti de gand sa-mi dati raspunsuri descurajatoare, mai bine n-o faceti.Serios,chiar n-am nevoie de altceva care sa ma puna la pamant.
Chiar as avea nevoie de un sfat.
Si,acum,alta intrebare:exista vreo sansa sa iasa ceva negativ din cauza bulimiei la analize?
Multumesc daca ati citit tot, si multumesc si daca n-ati facut-o happy

Răspuns Câştigător
| Vlad5Mihailov a răspuns:

Ține minte că exercițiile fizice doar întăresc masa musculară, de asta ai mai multe kilograme. E foarte bine că ai motivație și ambiție să slăbești, dar nu uita de un mod de viață sănătos. Câteva lucruri pe care trebuie să le faci:
1. Vorbește cu un nutriționist și stabilește-ți o dietă fixă, doar dieta te ajută să slăbești considerabil și în același timp să îți menții corpul sănătos.
2.Asigură-te că faci mișcare zilnic, scoală-te dimineața cu o oră mai devreme și fă cardio(nu atrage atenția la oamenii care se uită la tine și fii încrezută, nu te simți prost din cauza celor care se uită la tine urât în timp ce alergi).
3. Vorbește cu un psiholog, el/ea te va ajuta să te accepți așa cum ești.
4.Lasă-te de fumat cât încă mai poți, că e greu mai târziu!
Sper că am fost de ajutor!winking

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Vlad5Mihailov):

Multumesc frumos!
O sa incerc sa fac mai mult sport si sa mananc mai sanatos...nu stiu daca pot, dar o sa vad (:

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bine sa faci exercitii fizice,pana ti se face rau!
Cand ti-e foame, bea apa!
Nu trebuie sa slabesti, arati foarte bine asa cum esti!
Da, se poate sa iasa ceva negativ, din cauza bulemiei.

Nu mai fi stresata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La analize poate iesi orice!
Insa trebuie sa te duci, la medic!

Cand ti-e foame, bea apa!
Nu trebuie sa slabesti, arati bine asa cum esti!

Trebuie doar sa te calmezi!
Va fi totul bine!

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

Toata viata mea se invarte in jurul unor numere:6 calorii un covrigel, 60 de calorii un cips, 85 de calorii o felie de toast.Nu pot nici macar sa mananc in public, ma simt ca si cum s-ar holba oamenii la mine ca la o vaca ce paste iarba (:

| Xdreaper21 a răspuns:

Cu placere si te gandesti la mancare dati vreo 2 palme cu cat mai tare te gandesti cu atat mai multe dar fiecare cat mai tare si aproape oricefata poate fi frumoasa eu nu cred ca esti chiar asa urata
Si schimba citatu in nu am nici unu inainte de culcare uitate la ceva captivant sau citeste ceva captivant sa nu te mai gandesti chiar si cu sex dar sa nu fie de bucate sau cu mancare

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Xdreaper21):

Am incercat, dar imi tremura mainile cand ma gandesc la mancare, mai ales ca sunt obsedata de dulciuri si mananc in prostie.
Citesc, fac multe alte lucruri, dar nu pot sa-mi iau gandul de la asta.La scoala e si mai rau, ca nu mananc aproape deloc, pentru ca nu vreau sa vomit pe acolo, si mi-e rau, ma doare capul mereu.
Am vomitat o data la scoala si m-am simtit oribil, dar mancasem vreo 700 de kilocalorii odata.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Pai eu zic sa te duci la doctor e cel mai bine

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Xdreaper21):

Eu voiam sa incerc altceva, ca sa nu afle ai mei.Au trecut prin multe din cauza mea si n-as vrea sa mai treaca.
Dar, multumesc mult!