| GabitaGabii a întrebat:

am o problema. am un laptop de aproximativ 2 ani. Mergea bine pana cand. de ceva timp, merge doar cu incarcatorul in priza. la bateria de jos (ce-a din dreapta jos) o arata aproape full si un x-ulet mic si rosu. iar daca scot incarcatorul sta 5-10 minute si se inchide singur. ce se intampla? ce trebuie sa fac sa isi revina?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria este terminata.Trebuia de la inceput sa il mai folosesti si pe baterie.

| IonutAxi a răspuns:

Bateria e moarta. Nu mai ai ce face cu ea. Trebuie sa iti cumperi alta baterie ..nu e chiar scumpa 200-300 lei. Bafta

| agent003 a răspuns:

Bateria e pe moarte

Răspuns utilizator avertizat
| DarkKing67 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, trebuie schibata bateria.

| IrealDeReal a răspuns:

Cumpara/comanda o baterie noua, dar nu il mai tine continuu in priza... il tii pana e complet incarcat apoi il lasi pe baterie, cand se consuma il bagi iar sau sa faci asta periodic daca nu zilnic, pentru ca altfel o sa se intample la fel