| LovعlyFeelings a întrebat:

Am o problema cu PC`ul.
~Am windows 7.
~Am laptop.
~Mi se deschide foarte greu.
~La deschidere desktopul mi se blocheaza.
~Bara de jos cu Startul nu mai este transparenta.
~Imi zice: Desktop Window Menager is disabled
~Mi se blocheaza des browserele.
~Se inchide greu [ Ramane cate 5-10 minute la Windows is shutting down]

Pana ieri dimineata nu am avut probleme.
Ce trebuie sa fac sa`si revina?
Merci. Daca nu puteti scrie aici dati`mi mesaj.Va dau funda oricum.

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Se deschide greu pentru ca ai prea multe programe care se lanseaza in executie odata cu pornirea windows-ului...ruleaza greu pentru ca are nevoie sa fie inlaturate fisierele inutile (o curatare a lor), si se inchide greu pentru ca windows update nu e pus pe off...actualizandu-se mereu.

1 răspuns:
| Rush a răspuns:

In primul rand, de cand ai zis win 7 pe laptop e o problema, mai bine stai cu windows xp, de aceea iti merge greu, si poate ai prea multe programe care ruleaza in acelasi timp si nu ai nevoie de ele, cel mai bun sfat ar fi sa iti pui windows xp service pack 3 cel mai bun