| Bogdan_Andrey_1997_AxfO a întrebat:

Salut
Am un laptop si de fiecare daca cand il aprind, mi se deschide imi apare desktopul si dupa 1-2 minute se face ecranul o culoare si ramane asa pana il inchid. Si de fiecare daca cand il aprind ori se intampla asa cu culoarea ori se inchide
Stiti ceva despre ce se poate intampla?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Vezi să nu fie ceva din chipset-uri. Daca știi că l-ai exploatat neconform și s-a încins atunci ai șanse mari ca să se fi dus chipsetul de imagine. Dacă nu mă uit peste el fizic nu pot doar sa intuiesc.Succes

| TheM4A1 a răspuns:

Scoate placutele de ram si curatele dupa aia bagale, daca face tot asa dai windows-ul jos

| Bogdan_Andrey_1997_AxfO explică:

In safe mode merge, si nu se inchide straight face asta mi se pare ceva ciudat,
ma gandeam ca e ceva de la windows, am schimbat HDD care avea alt windows si tot asa