| TheTruthBeneathTheRose a întrebat:

Am un coleg in clasa foarte foarte bun la geografie. Stie toate tarile, orasele, apele, populatie, inaltimi... TOT, inainte de a i se preda si mai mult decat preda profesoara. Cum reuseste?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

O memorie strălucită, dar exersată într-o sferă de interes(geografia reprezintă probabil hobby-ul lui).Îl poți întreba, căt doarme ce mănâncă, etc.Nu cred că ar avea vreun secret, ci este un tip mai dotat, și atât.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pur și simplu în place geografia și mai are și o memorie foarte bună.
Îl ajută mult și călătoriile.
Pa, pa.

| misu a răspuns:

E ceva, e pe bune cu profa

| Evolution a răspuns:

Ce întrebare... ori face meditaţii, ori învaţă dinainte, ori a călatorit mult şi ştie, ori au părinţii specialişti în aşa ceva. sunt mai multe variante, doar nu e extraterestru sau robot nu?

| strengaritzza a răspuns:

S-a nascut cu o memorie buna. Geniu.

| dydydeea a răspuns:

Pai el invata lectia de acasa(din carte-citeste tot) si dupa ce a predat profa el nu mai invata. Acelasi lucru fac si eu la engleza laughing

| AnonymousV a răspuns:

Lovely story, eu tot sint asa la geografie. Stiu la perectie tarile, orasele, apele, inaltimi... Si aceasta am invatat in copilarie, la 3-4 ani, cind aveam o harta politica si una fizica. Invatam cand nu aveam ce face. Va sfatui si pe voi sa faceti asa cu copii vostri si vor fi genii! )))

| tay2012 a răspuns:

Are o memorie incredibila, si cred ca ii place geografia.

| NorulVerde a răspuns:

LovelyStory(tim) daca vrei sa aflii ce nu-l intrebi direct(ma rog...ma intrebi)...si poate cu o ciocolata iti zictongue

| TheTruthBeneathTheRose explică (pentru NorulVerde):

Ah fir-ar voi ce bine ar fi fost daca nu stiati de cont~x(. GENIULE, you annoy me! I don't want to see

| Äike a răspuns:

Invata acasa din carti sau de pe nett.