| maria999 a întrebat:

Ma puteti ajuta in legatura cu alegerea pe care ar trebui sa o fac.Astazi profesoara de geografie ne-a spus ca maine trebuie sa ne hotaram daca vrem sa dam teza la geografie, iar eu nu stiu exact ce sa fac.As da teza la geografie pentru ca o inteleg mai mult decat istoria, dar nu pot sa iau o decizie.La istorie profesoara ne-a predat toate lectiile,dar eu nu retin niciodata ani, iar la geografie cand e galagie in clasa nu ne mai preda si ne lasa sa facem conspectul din carte si in cartea noasta nu avem toate informatile pe care ea ar putea sa ni le predea.Majoritatea colegilor au spus ca vor sa dea la istorie din moment ce cateva lectii profesoara de geografie nu ne-a predat decat 3 copii vor sa dea la istorie.Si era sa uit......la geografie a spus ca ne da sa comparam 2 grupe din Carpatii sau 2 podisuri (asta in acest semestru) si ne mai da niste enunturi pe care noi sa le cmpletam, dar la compararea a doua unitati de relief eu ma mai incurc oricat de bine as stii lectile respective.Voi ce ma sfatuiti?; avand in vedere ca mie nu imi place prea mult istoria. Ofer fundita.

2 răspunsuri:
| sebycfr a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa dai la ce ti se pare ca ai putea invata cel mai usor!
daca ai probleme cu anii asociaza anii cu altceva iar daca nu poti memora faptele imagineazati toata lectia ca pe o poveste sau un film!
tu hotarasti!

SUCCES!

| mihaelahhhh7 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa dai teza a obiectul care te pricepi mai bine..si eu cred ca la geografie e mai unsor..ai drepate in privinta cu anii..succese...