| Ald527893 a întrebat:

Buna TPU,
Ce activitati as putea sa fac in acesta vacanța de vara? Ma plictisesc groaznic.Ce as putea face tinand cont ca stau la tara si nu am pe nimeni cu care sa vorbesc?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Invata ceva util pentru viitor, sau pur si simplu citeste. Eventual ia si treci prin genuri muzicale si artisti relevanti din fiecare. https://www.chosic.com/list-of-music-genres/

| Sophieka a răspuns:

Eu una as contempla, mi-as planuii viitorul, as scrie jurnale, as urmarii emisiuni interesante cum fac si acum...Dezvoltare personala, psihologie, cultura, despre animalute, despre plante / flori si gradinarit, as face meditatii sau as practica yoga / sport, si mi-as achizitiona carti, fie second hand, fie noi la preturi accesibile tot in domeniile acestea.

Eu una vreau ca in viitorul apropiat sa ma stabilesc in mediul rural, sunt satula de oras, de toata aceasta superficialitate si de oamenii grabiti, obositi, posomorati si cu o mentalitate aproape robotica.

Sa te plictisesti e bine intr-o masura...Creierul are nevoie de plictiseala, pentru a face pauza...Suprasolicitarea si incarcarea nu e ok, e nevoie de un echilibru.

| SingleForOne a răspuns:

Îți place sa faci sport?
Sau sa scrii, canti, te antrenezi?
Ai dori sa inveti ceva nou, cum ar fi programarea, editare video/audio, zidarie, tamplarie, zugravire sau gradinaritul?
Astea sunt cateva idei, dar pot fi mai multe. Nu ne-ai oferit detalii despre tine, deci nu pot sa spun prea multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai la oras ca ma duc eu in locu tau la țara si nu te plictisesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să dai cu sapa, să jumulești iarba, să dai la păsări/animale.

| Ss74jfv a răspuns:

Depinde de varsta. Daca esti minor du-te la munca pe plaja, e chiar faina experienta. Daca esti adult mergi printr-o tara straina in vacanta.

| Ald527893 explică (pentru Ss74jfv):

Am 15 ani app
Mulțumesc