| HappyDaay a întrebat:

cum sa imi deblochez telefonul?
am pus mai demult cod de securitate.si acum cand mi-am pus alta cartela in telefon imi cere codul si nu mi-l mai amintesc.am incercat de o mie de ori. pot sa mi-l deblochez singura? adica sa nu mai fie cod de securitate daca nu pot sa-l pornesc?

Răspuns Câştigător
| CrissuCristina a răspuns:

NU poti sa il deblochezi singura.Mergi la un specialist sau in magazinul de unde ai cumparat telefonul si expilca-le ce problema ai si sigur te vor ajuta.

6 răspunsuri:
| Kit_Lilu_1988 a răspuns:

Ce telefon ai? Sunt unele telefoane care au un master code care iti reseteaza codul de securitate, dar numai la unele modele.

| HappyDaay explică (pentru Kit_Lilu_1988):

Am Nokia c3

| Kit_Lilu_1988 a răspuns (pentru HappyDaay):

Aici ai cateva informatii. Dar se pare ca modelul tau de telefon nu e compatibil. :( http://www.ezmobile-2u.co.uk/nokia-security-master-code-calculator.php

| Gritcan_Kristi_1996 a răspuns (pentru HappyDaay):

Nu sunt sigur dar incearca

| Gritcan_Kristi_1996 a răspuns (pentru HappyDaay):

Nu sunt sigur dar incearca
12345.

| Dragosh97 a răspuns:

Ai doua optiuni:
1.Ori iti amintesti miraculos codul.
2.Ori mergi la un service. Acolo iti vor schimba softul, din pacate vei pierde toate datele din telefon.
Altceva nu ai ce face.
Sper ca ti-am fost de folos.