| •.•°..::paffy::..•.•° a întrebat:

De ce poate sosi acasa o pizza comandata, mai repede decat ambulanta? happy

10 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Pentru ca probabil ambulanta e mai solicitata decat pizzeria, iar pana se organizeaza aia dureaza mai mult decat pana vine un om cu pizza. De ce? Pai cel mai sigur deoarece la ambulanta trebuie sa vina mai multi oameni, pe cand la pizza doar unul.

Si apoi mai depinde si de unde stai u... poate stai mai aproape de o pizzerie decat de un spital si atunci normal ca vine mai repede pizza comandata decat ambulantabig grin

O zi buna!

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Am 2 expilicati pentru aceasta intrebare :
1#o masina de pizza e mai usoara decat o ambunlanta deci clar pizza vine mai repede
2#ambulanta trebuie sa mearga putin mai incet pentru a nu strica aparatele din ambulanta.(stii ca cand te duce are acolo : perfuzie, targa ect...)
Una dintre acestea trebuie sa fie :*Funda?

| valThina a răspuns:

Pentru ca pizza o platesti cand vine ambulanta nu laughing
glumesc big grin pai depinde happy de trafic, cat d important e cazu in comparatie cu altul si probabil si ce cheful lor happy

| BogdanPunct a răspuns:

Pai nu poate...

| BogdanPunct a răspuns:

Pai nu poate...laughing

| NoCharachter a răspuns:

Nee...A mai fost pusa intrebarea, si mi se pare ca a devenit populara.

| PinguinuL a răspuns:

Acum mai Infometat laughing.ma duc sa comand o pizza laughing happy

| Denisa_2520 a răspuns:

Pentru ca avem o tara...straight face unica in lume. Cred ca mai frumos ar fi traiul in Libia unde e razboi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca romanului ii place mai mult sa manance laughing.