| MIkihellaA a întrebat:

De ce poate sosi acasa o pizza comandata mai repede decat ambulanta? e ciudat dar se intampla...

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca mult mai putini oameni stiu sa livreze pizza decat sa dea primul ajutor.

| Aleqa a răspuns:

Ambulantele au probleme cu pacientii si de asta nu ajung asa repede. Iar cei cu pizza castiga un ban din asta, de asta si ajung asa rapid.

| angelicsin a răspuns:

Pentru ca le pasa mai mult pizzeriilor declientii lor decat la medici de vietile oamenilor

stau la o tatie de un spital, nici macar 1km si dupa 9 apeluri si 14 ore a venit salvarea, prostia e ca atunci cand a venit deja ma simteam bine, si imi comandam o pizza big grin

| UnOmGanditor a răspuns:

Pentru ca pizza vine cu scuterul si stie exact unde stai. Fiind vorba de un scuter e mai usor sa se strecoare prin oras.

In cazul ambulantei:

- pana se raporteaza
- pana se anunta spitalul respectiv
- pana se gaseste echipa disponibila
- pana merge ambulanta prin oras

Dureaza... nu?

| curieruldeflori a răspuns:

Chiar si un buchet de flori de la www.curieruldeflori.ro poate ajunge mai repede decat o ambulanta...